Późnym wieczorem Stowarzyszenie Marszu Niepodległości porozumiało się ze stroną rządową w sprawie 11 listopada. Na Twitterze prezes Stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz podał kwadrans po 23.00 w piątek:

- Jest porozumienie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ze strona rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości. 

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, zaprezentował na Twitterze komunikat, którego treść przyjęły obie strony piątkowych rozmów.

"Informujemy, że 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który z godnością uczci setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Strona rządowa i Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" porozumiały się, by godnie świętować Dzień Niepodległości w wyjątkowym roku. Sprawy organizacyjne zostały omówione i ustalone. Zapraszamy wszystkich na godzinę 14:00 na Rondo Romana Dmowskiego. O godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego" - czytamy w komunikacie.

- Marsz Niepodległości i Marsz Biało-Czerwony będą skoordynowane w jeden wielki wspólny marsz, w którym każde zgromadzenie będzie mogło zachować swój własny charakter. Z niczego nie musimy rezygnować i idziemy razem! 

- napisał Bosak.

Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13:00 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.