Bąkiewicz: Jest porozumienie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ze stroną rządową! OTO wstępny plan

zdjęcie ilustracyjne / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, napisał na Twitterze, że "jest porozumienie Stowarzyszenia ze stroną rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania niepodległości". Rozmowy obu stron trwały dziś od wczesnego popołudnia.

- Jest porozumienie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ze strona rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Spotykamy się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. O godz. 15.00 po przemówieniu Andrzeja Dudy wymarsz w stronę Stadionu Narodowego

- napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

O zawarciu porozumienia poinformował także Tomasz Kalinowski, również reprezentujący środowisko organizatorów Marszu Niepodległości.

Od wczesnego popołudnia trwały rozmowy strony rządowej z przedstawicielami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wieczorem na pewien czas przerwano pertraktacje, a strony zebrały się na wewnętrznych naradach. Rozmowy wznowiono po godz. 22.

-  Z moich informacji na ten moment wynika, że jest wola polityczna, aby 11 listopada wszyscy polscy patrioci przeszli w jednym marszu i teraz są uzgodnienia dotyczące technikaliów tego przemarszu

- mówił tuż po wznowieniu rozmów Kalinowski.

Wieczorem rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska powiedziała, że "najważniejsze jest, żeby w tym dniu wszyscy byli razem".

- Głęboko wierzę, że w tym szczególnym dniu dla wszystkich patriotów, dla tych wszystkich, którzy kochają naszą ojczyznę, uczczenie tego szczególnego święta stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie wyrazem zjednoczenia, oddania hołdu naszym przodkom, pokazaniem przyszłym pokoleniom, że potrafimy docenić, jak wielką wartością jest niepodległe państwo polskie

- podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tysiąc traktorów ruszy na Paryż!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

1000 traktorów ruszy na Paryż 27 listopada w ramach akcji rolników zorganizowanej przez centralę związkową FNSEA oraz związek Młodych Rolników (JA). Rolnicy protestują między innymi przeciw traktatom o wolnym handlu i importowi tanich produktów - poinformowały związki.

Rolnicy oczekują od Prezydenta Republiki konkretnych reakcji na przyjęte (przez nich) stanowisko (...). Jednym zdaniem: czy Francja potrzebuje jeszcze swoich wieśniaków?

- głosi wydany w piątek komunikat JA i FNSEA, która jest najważniejszą centralą związkową francuskich rolników.

27 listopada traktory z całego regionu Basenu Paryskiego "będą od godz. 6 rano u bram stolicy" - informują związki. Rolnicy mają zamiar zablokować dziewięć autostrad i cztery tzw. drogi narodowe szybkiego ruchu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl