100 skoków na motocyklu dla Niepodległej

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Capri23auto

  

19-letni Mikołaj Tempka, zawodnik polskiego Freestyle Motocrossu (FMX), z okazji stulecia niepodległości zamierza wykonać 100 skoków na motocyklu. - Pochodzę z rodziny, w której pielęgnuje się tradycje narodowe, dlatego w taki sposób postanowiłem uczcić to święto – powiedział kaliszanin.

Mikołaj Tempka zapowiedział, że na specjalnie przystosowanej rampie wykona 100 skoków na motocyklu Yamaha YZ 250 na odległość 23 metrów i na wysokość trzeciego piętra.

- W ten sposób chcę uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ pochodzę z rodziny, w której pielęgnuje się tradycje narodowe – oświadczył.

Podczas skoków Mikołaj Tempka pokaże takie triki Freestyle Motocrossowe, jak: Cliffhanger, Oxecutioner, Shaolin czy Rock Solid.

- Cliffhanger jest to trick, podczas którego wyskakuję, łapię nogami przednie zawieszenie i wyciągam się do góry – wyjaśnił 19-latek.

Oxecutioner polega na złapaniu graba, czyli wycięcia pod siedzeniem, wyskoczeniu do tyłu i dotknięciu ręką przeciwnej nogi.

- Z kolei w Rock Solid puszczam kierownicę, łapię graby dwoma rękoma, wyskakuję do tyłu, puszczam się rękami, nie dotykając motocykla, i wracam z powrotem – wyjaśnił.

Mikołaj Tempka powiedział, że na motorynce usiadł po raz pierwszy w wieku 4 lat.

- Na poważnie moja przygoda z Freestyle Motocrossem zaczęła się w 2015 roku, kiedy z tatą zbudowaliśmy specjalną rampę i powstał mój własny tor – powiedział.

Najważniejszym osiągnięciem 19-latka jest zajęcie drugiego miejsca we wrześniu 2018 roku podczas jedynych w Polsce zawodów – FMX Show Otwock.

Wydarzenie zacznie się 11 listopada o godz. 13.00 przy ul. Porannej na osiedlu Szczypiorno w Kaliszu.

Mikołaj Tempka studiuje mechanikę i budowę maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stanowczy głos Litwy ws. Nord Stream 2. Jasno wskazują na polityczny wymiar projektu

/ By Pjotr Mahhonin - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36805430

  

- Dyrektywa gazowa dotycząca Nord Stream 2 to ważna zmiana, ale nie koniec gry o ten gazociąg - stwierdził minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius. Szef litewskiego MSZ wyraził też nadzieję, że postęp w relacjach między Polską i Litwą pozwoli rozwiązać pozostające między tymi krajami problemy.

Linas Linkeviczis wskazał, że o porozumienie przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej w sprawie projektu nowelizacji dyrektywy gazowej szef litewskiej dyplomacji ocenił, że "jest to ważna zmiana", ale "nie oznacza ona końca gry". Podkreślił zarazem, że Wilno niezmiennie uważa, że Nord Stream 2 "nie jest czysto gospodarczym projektem".

On ma również wymiar polityczny, uznajemy też, że nie jest zgodny z zasadami Unii Europejskiej dotyczącymi dywersyfikacji źródeł energii

 - oświadczył.

Według litewskiego ministra wejście na europejski rynek energetyczny Amerykanów jest korzystne i wzmacniające konkurencję. Szef MSZ Litwy zastrzegając, że wrócił właśnie z wizyty w USA, zauważył, że "rozważane i dyskutowane" są tam sankcje na podmioty uczestniczące w budowie Nord Stream 2.

[polecam:https://niezalezna.pl/259242-minister-naimski-inicjatywna-budowy-nord-stream-2-jest-niezgodna-z-interesem-europy-srodkowej]

13 lutego przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, krajów członkowskich (Rada UE) i Komisji Europejskiej porozumieli się w Strasburgu ws. projektu nowelizacji dyrektywy gazowej, który dotyczy gazociągu Nord Stream 2.

Kompromis w sprawie dyrektywy jest zbliżony do mandatu ustalonego przez ambasadorów państw członkowskich z 8 lutego. Wtedy to, po miesiącach impasu w pracach nad przepisami, dali oni „zielone światło” do rozmów z europarlamentem i KE nad ostatecznym kształtem przepisów. Wprowadzili jednak do projektu niemiecko-francuską poprawkę zawężającą stosowanie unijnego prawa wobec gazociągów na morzach. [polecam:https://niezalezna.pl/258089-przelomowa-decyzja-ws-nord-stream-2-przyjeto-korzystna-dla-polski-dyrektywe]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl