100 skoków na motocyklu dla Niepodległej

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Capri23auto

  

19-letni Mikołaj Tempka, zawodnik polskiego Freestyle Motocrossu (FMX), z okazji stulecia niepodległości zamierza wykonać 100 skoków na motocyklu. - Pochodzę z rodziny, w której pielęgnuje się tradycje narodowe, dlatego w taki sposób postanowiłem uczcić to święto – powiedział kaliszanin.

Mikołaj Tempka zapowiedział, że na specjalnie przystosowanej rampie wykona 100 skoków na motocyklu Yamaha YZ 250 na odległość 23 metrów i na wysokość trzeciego piętra.

- W ten sposób chcę uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ pochodzę z rodziny, w której pielęgnuje się tradycje narodowe – oświadczył.

Podczas skoków Mikołaj Tempka pokaże takie triki Freestyle Motocrossowe, jak: Cliffhanger, Oxecutioner, Shaolin czy Rock Solid.

- Cliffhanger jest to trick, podczas którego wyskakuję, łapię nogami przednie zawieszenie i wyciągam się do góry – wyjaśnił 19-latek.

Oxecutioner polega na złapaniu graba, czyli wycięcia pod siedzeniem, wyskoczeniu do tyłu i dotknięciu ręką przeciwnej nogi.

- Z kolei w Rock Solid puszczam kierownicę, łapię graby dwoma rękoma, wyskakuję do tyłu, puszczam się rękami, nie dotykając motocykla, i wracam z powrotem – wyjaśnił.

Mikołaj Tempka powiedział, że na motorynce usiadł po raz pierwszy w wieku 4 lat.

- Na poważnie moja przygoda z Freestyle Motocrossem zaczęła się w 2015 roku, kiedy z tatą zbudowaliśmy specjalną rampę i powstał mój własny tor – powiedział.

Najważniejszym osiągnięciem 19-latka jest zajęcie drugiego miejsca we wrześniu 2018 roku podczas jedynych w Polsce zawodów – FMX Show Otwock.

Wydarzenie zacznie się 11 listopada o godz. 13.00 przy ul. Porannej na osiedlu Szczypiorno w Kaliszu.

Mikołaj Tempka studiuje mechanikę i budowę maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada chce zaskarżyć Facebooka

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Stock Catalog/CC BY-SA 2.0

  

Facebook dopuścił się poważnych naruszeń prawa o ochronie danych osobowych i nie zapewnił odpowiedniej ochrony swoim kanadyjskim użytkownikom - stwierdził kanadyjski komisarz ds. prywatności w wydanym dzisiaj raporcie związanym ze skandalem wokół Cambridge Analytica.

Ponieważ Facebook zaprzecza zarzutom regulatora i odmawia zastosowania się do jego zaleceń, komisarz Daniel Therrien poinformował również, że zamierza skierować sprawę do Sądu Federalnego, by skłonić firmę do zmiany praktyk.

Dochodzenie prowadzone przez biuro federalnego komisarza ds. ochrony prywatności we współpracy z komisarzem prowincji Kolumbia Brytyjska rozpoczęto w marcu 2018 roku, po ujawnieniu wycieku danych 87 mln użytkowników Facebooka, w tym ponad 600 tys. Kanadyjczyków, i wykorzystaniu tych danych przez firmę Cambridge Analytica do przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie. Według doniesień Facebook miał zezwolić na działanie aplikacji, która zbierała informacje o użytkownikach, a część tych danych przekazywała trzecim organizacjom, w tym Cambridge Analytica.

"Mimo publicznego przyznania się do poważnego nadużycia zaufania w związku ze skandalem wokół Cambridge Analytica Facebook kwestionuje konkluzje z naszego dochodzenia i odmawia wdrożenia rekomendacji, które mają na celu zniwelowanie tych niedoskonałości"

- powiedział podczas konferencji prasowej komisarz Therrien.

W trakcie dochodzenia regulatorzy stwierdzili, że poprzez "powierzchowne i nieskuteczne" mechanizmy wyrażania zgody przez użytkowników Facebook dopuścił do "nieautoryzowanego dostępu zewnętrznego podmiotu do informacji milionów użytkowników", a część tych danych została później wykorzystana do celów politycznych. Firma nie uzyskała też świadomej zgody na wykorzystanie informacji od użytkowników, którzy zainstalowali aplikację, ani od ich znajomych na Facebooku.

Ponadto Facebook nie zastosował właściwego nadzoru nad tym, czy korzystające z jego platformy aplikacje stosowały się do przepisów o ochronie prywatności. Tym samym Facebook "próbował przenieść odpowiedzialność za ochronę osobistych danych na aplikacje korzystające z jego platformy oraz na samych użytkowników" - napisano w raporcie.

Ponieważ decyzje federalnego komisarza ds. prywatności nie są wiążące i nie ma on kompetencji do nakładania kar finansowych, sprawa zostanie skierowana do Sądu Federalnego - poinformowano.

Therrien określił jako nie do zaakceptowania fakt, że firmy takie jak Facebook mogą ignorować zalecenia regulatora, i zaapelował o zmianę prawa.

"Ta sytuacja podkreśla poważne słabości naszego obecnego systemu ochrony prywatności. (...) Decyzje mojego biura powinny być wiążące, by zapewnić ich skuteczne wdrożenie. Powinienem mieć prawo do wydawania nakazów i nakładania kar za niestosowanie się do prawa"

- stwierdził komisarz. Wskazał w tym kontekście na rozporządzenie o ochronie danych osobowych UE, które weszło w życie w maju 2018 roku.

Obecny na konferencji komisarz ds. prywatności prowincji Kolumbia Brytyjska Michael McEvoy dodał, że współpraca z biurem komisarza federalnego dotyczy też roli kanadyjskiej firmy AggregateIQ w skandalu związanym z Cambridge Analytica oraz w brytyjskim referendum na temat wyjścia z UE. Wnioski z tego dochodzenia mają zostać opublikowane jeszcze tej wiosny.

 

Sprawa Facebooka była w kwietniu 2018 roku przedmiotem wysłuchania w kanadyjskiej parlamentarnej komisji ds. dostępu do informacji, danych osobowych i etyki. Komisarz Therrien przyznał wtedy, że wyciek danych mógł mieć wpływ na wybory w Kanadzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl