Energia z Rzeszowa do Krakowa i Częstochowy

PGE Obrót dostarczy energię dla Krakowa i Częstochowy / jplenio CC0

  

PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, zwyciężyła w przetargach zorganizowanych przez samorząd Krakowa i Częstochowę. W 2019 r. dostarczy dla tych miast 262 GWh energii.

W ramach umowy, w Krakowie PGE Obrót zapewni energię Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu, Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a także szkołom, przedszkolom, żłobkom, bibliotekom oraz innym placówkom oświatowym i kulturalnym, co daje łącznie 3184 punktów poboru energii.

Natomiast w Częstochowie PGE będzie sprzedawać energię do 1112 punktów, oprócz placówek edukacyjnych będą to, m.in. Miejski Zarząd Dróg i Transportu oraz Filharmonia Częstochowska.

W 2019 r. dostarczy dla tych miast w sumie 262 GWh energii.

Jak podkreślił w komunikacie prezes zarządu PGE Henryk Baranowski, jednym z elementów budowania wartości dla akcjonariuszy jest zdobywanie nowych, atrakcyjnych kontraktów. - Wygrywane postępowania publiczne potwierdzają, że jesteśmy stabilnym i bezpiecznym partnerem w relacjach handlowych, co ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację na rynku hurtowym – dodał.

W ostatnim czasie PGE Obrót wygrało również przetarg organizowany przez samorząd Wrocławia, gdzie spółka zadba o oświetlenie uliczne w 729 punktach na terenie miasta. Wolumen energii w tym przypadku wyniesie 33 GWh.

Od lipca 2018 roku PGE Obrót dostarcza również energię o łącznym wolumenie 96 GWh do ponad 1600 punktów poboru zarządzanych przez samorząd Lublina, wśród których znajdują się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Zarządów Dróg i Mostów, Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a także Port Lotniczy Lublin.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hakerzy zaatakowali... policję

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Nieznani hakerzy włamali się w nocy z piątku na sobotę do serwisu rozsyłającego informacje prasowe londyńskiej policji metropolitalnej. Opublikowali na stronie i w mediach społecznościowych obraźliwe wiadomości. "Co zrobicie, zadzwonicie po policję?" - kpili.

Hakerzy włamali się do systemu dystrybucyjnego, który automatycznie zamieszcza informacje na stronie i kontach społecznościowych policji, a także rozsyła je do akredytowanych dziennikarzy. Łącznie opublikowano kilkanaście wpisów, które obrażały policję oraz zawierały niepotwierdzone oskarżenia dotyczące innych osób.

Nadinspektor Roy Smith z Metropolitan Police potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Napisał na Twitterze, że doszło do "nieautoryzowanego dostępu" do oficjalnych kont policji.

"Nasz zespół prasowy ciężko pracuje, aby usunąć te wiadomości i zadbać o bezpieczeństwo konta. Prosimy o ignorowanie tweetów, dopóki nie potwierdzimy, że nasze konto jest z powrotem pod kontrolą"

- zaapelował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl