PGE patronem wydarzeń z okazji 100-lecia Niepodległości 

/ olarts

  

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PGE Polska Grupa Energetyczna wsparła ponad 80 projektów realizowanych na terenie 12 województw.

PGE, jako firma odpowiedzialna społecznie, od lat angażuje się w liczne projekty edukacyjne, kulturalne i sportowe. W tym roku, z okazji 100.jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, PGE wsparła szereg inicjatyw mających na celu uczczenie tego wydarzenia. 

W partnerstwie z Grupą PGE zrealizowano 81 projektów odbywających się w ponad 50 miejscowościach na terenie 12 województw. Wśród nich warto wymienić m.in. wakacyjne kino plenerowe „Polskie Drogi do Niepodległości” w Rzeszowie, PGE Ultramaraton Nadbużański w Mielniku, Bydgoski Festiwal Muzyczny „Kontrasty-Niepodległa”, projekt „Maszt Niepodległości” w Lublinie, transmitowany na żywo w studiu Radia Gdańsk koncert „Pusz & Soyka z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości”oraz akcję sadzenia 100 dębów jako symbolu 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Gminie Przelewice.
Grupa PGE wsparła także wiele projektów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. film dokumentalny „Niepodległość”, transmitowany w telewizji koncert dla Niepodległej na PGE Narodowym w Warszawie oraz konkurs na dramat radiowy „Nasłuchiwanie: Niepodległość”zorganizowany przez Polskie Radio.

Ponadto PGE zaangażowała w projekty pracowników wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy. W ramach akcji „Kropelka Energii dla Niepodległej” pracownicy oddziałów z całej Polski oddają krew, aby uczcić polskich bohaterów, którzy w przeszłości przelali własną krew dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.Z kolei w ramach akcji „Lasy pełne energii” pracownicy Grupy PGE posadzili 100 tys. drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości.
Celem wszystkich przedsięwzięć, których partnerem jest PGE Polska Grupa Energetyczna,jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości oraz uczczenie pamięci o bohaterach, którzy walczyli i ginęli za Polskę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Abp Głódź apeluje: "Jeśli się bijemy w piersi, to najpierw trzeba uderzyć własne, a nie cudze"

Abp Sławoj Leszek Głódź / Fotomag/Gazeta Polska

  

Nienawiść się nasyca. Tworzy pewne podłoże dla wszelkiego rodzaju upośledzeń i chorób. I to zjawisko jest bardzo niebezpieczne – mówił metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w „Gościu Wiadomości". Podkreślił, że zabójstwo Pawła Adamowicza to „wydarzenie bez precedensu w ostatnich dziesięcioleciach”.

Metropolita zaznaczył, że czas przed pogrzebem prezydenta Gdańska jest „wezwaniem dla wszystkich do miłości, pokoju, zgody, rachunku sumienia, a nade wszystko, do uderzenia się we własne piersi”. [polecam:https://niezalezna.pl/254646-sejm-uczcil-pamiec-pawla-adamowicza-minuta-ciszy-schetyna-zegnamy-kolege-i-przyjaciela]

Ciszej nad tą trumną. Mamy dość wojen, zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Trzeba nam solidarności, spokoju, miłości. Trzeba zacząć od prostych słów, o których mówił papież Franciszek: dziękuję, proszę, przepraszam

– mówił abp Głódź.

Zwrócił również uwagę, że „prezydent Adamowicz ostatnie przesłanie skierował pod znakiem: dzielmy się dobrem, szukajmy dobra”. 

I z tym gestem wzniesionej ręki ze światłem do nieba, zakończył życie. Ale to jego przesłanie pozostaje dzisiaj jego testamentem dla nas wszystkich

– powiedział arcybiskup. 

Abp Głódź przypomniał, że rodzina zamordowanego prezydenta prosi, aby nie eskalować napięcia.

Wierzymy, że dobro jednak zwycięży to zło. Nie możemy bazować na negacji, bo negacja zawsze rodzi negację. Ona nie jest twórcza. I jeśli się bijemy w piersi, najpierw trzeba uderzyć własne, a nie cudze

– mówił. 

Nienawiść się nasyca. Tworzy pewne podłoże dla wszelkiego rodzaju upośledzeń i chorób. I to zjawisko jest bardzo niebezpieczne

– zauważył hierarcha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl