Zieliński w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie zapewnił, że marsz 11 listopada w Warszawie będzie bezpieczny i będzie go ochraniała głównie policja, ale też "wszystkie służby w niezbędnym zakresie sił i środków, żeby było bezpiecznie". "Zrobimy wszystko co trzeba, żeby było bezpiecznie" - powiedział wiceszef MSWiA.

Nie podał konkretnej liczby funkcjonariuszy, którzy będą zabezpieczać marsz. "Siły i środki będą adekwatne" - podkreślił.

Pytany o wątpliwości, czy będzie jeden czy dwa marsze, odpowiedział, że 11 listopada jest wielkim świętem narodowym. "Prosimy wszystkich, żeby byli razem i żeby przeszli w jednym biało-czerwonym marszu, wszyscy, niezależnie od tego, co nas może dzielić na co dzień" - powiedział Zieliński.

Wiceszef MSWiA, odpowiadając na pytania o protesty policjantów przyznał, że sytuacja nie była łatwa. "Bardzo się cieszę i dziękuję partnerom społecznym, że mogliśmy dojść do porozumienia" - powiedział.

Pytany, czy nadal aktualna jest propozycja 1 tys. zł dla policjantów, którzy będą pełnić służbę 11 listopada, stwierdził, że była to propozycja Komendanta Głównego Policji. "Nie mam wiedzy, żeby to się zmieniło" - powiedział wiceszef MSWiA.

Dodał, że chciałby, aby policjanci "byli w służbie" i żeby było ich więcej niż w ostatnich dniach. "Policjanci 11 (listopada) będą na służbie w takiej liczbie, w jakiej jest to niezbędne, żeby zapewnić bezpieczeństwo Marszu Niepodległości w Warszawie i wszystkich innych uroczystości w różnych częściach i miastach Polski" - powiedział Zieliński.

Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13:00 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego. 

Nadal potrzebne są osoby mogące zasilić skład straży porządkowej. Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o zgłaszanie się w tej sprawie mailowo pod adresem: rogala14@gmail.com.

UWAGA. Zgłoszenia do służby porządkowej powinny zostać potwierdzone przez szefa klubu „Gazety Polskiej” zgłaszającej się osoby.

O ewentualnych zmianach będziemy informować.