Gersdorf nie przepuści żadnej okazji i... znowu lamentuje! O co jej chodzi tym razem?

Małgorzata Gersdorf / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W holu głównym Sądu Najwyższego wystawiona została księga pamiątkowa z okazji jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski i Sądu Najwyższego, w której przez najbliższy tydzień każdy obywatel będzie mógł pozostawić swój wpis. Pierwszego wpisu dokonała Małgorzata Gerdsorf, która nie przepuściła takiej okazji i... zapowiedziała, że na państwowe uroczystości się nie wybiera.

W czasie krótkiego przemówienia Gersdorf mówiła, że 100. rocznica odzyskania niepodległości jest „wielkim powodem do świętowania”. Szybko jednak zmieniła ton wypowiedzi i wzywała do obrony niezależności sądów w Polsce.

- Szczególny powód do świętowania mają sędziowie i sądy. Dzieje każdego narodu i państwa zaczynają się od prawa. Gdzie społeczność tam muszą być reguły i prawa – mówiła Gersdorf jednocześnie wzywając do tego, aby „dbać o wartość jaką stanowi niezależne polskie sądownictwo na czele z Sądem Najwyższym”.

Pytana wprost, czy weźmie udział w oficjalnych państwowych obchodach 11 listopada twierdziła, że nie została zaproszona ani na marsz, ani na część obchodów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

- Został zaproszony sędzia Dariusz Zawistowski, ale ponieważ będzie on nieobecny, ponieważ ma wyjazdy zagraniczne, to będzie inny sędzia składał wieniec, bo konieczne jest, żeby w imieniu Sądu Najwyższego jakiś wieniec spoczął -zaznaczyła.

Gersdorf podkreśliła też, że żaden z sędziów jako przedstawiciel Sądu Najwyższego nie weźmie udziału w marszu organizowanym przez rząd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak aresztowany za przemyt

/ stevepb CC0

  

Polak przemycający w samochodzie ponad 10 kilogramów kokainy został aresztowany przez karabinierów w rejonie Bolzano na północy Włoch. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na co najmniej 2 miliony euro.

Agencja Ansa poinformowała, że w chwili przejazdu koło punktu kontroli drogowej kierowca przyspieszył zamiast zatrzymać się. Pojazd zatrzymany został przez funkcjonariuszy kilkadziesiąt metrów dalej. Prowadzący samochód tłumaczył, że nie zauważył karabinierów, ci zaś postanowili przeprowadzić kontrolę.

Ich uwagę zwróciło ustawienie jednego z siedzeń. Pod nim ukryta była paczka z narkotykami. Łącznie w aucie karabinierzy znaleźli ponad 10 kilogramów kokainy.

36-letni obywatel Polski nie przedstawił żadnych wyjaśnień. Został aresztowany

- poinformowało dowództwo jednostki z Bolzano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl