Gersdorf nie przepuści żadnej okazji i... znowu lamentuje! O co jej chodzi tym razem?

Małgorzata Gersdorf / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W holu głównym Sądu Najwyższego wystawiona została księga pamiątkowa z okazji jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski i Sądu Najwyższego, w której przez najbliższy tydzień każdy obywatel będzie mógł pozostawić swój wpis. Pierwszego wpisu dokonała Małgorzata Gerdsorf, która nie przepuściła takiej okazji i... zapowiedziała, że na państwowe uroczystości się nie wybiera.

W czasie krótkiego przemówienia Gersdorf mówiła, że 100. rocznica odzyskania niepodległości jest „wielkim powodem do świętowania”. Szybko jednak zmieniła ton wypowiedzi i wzywała do obrony niezależności sądów w Polsce.

- Szczególny powód do świętowania mają sędziowie i sądy. Dzieje każdego narodu i państwa zaczynają się od prawa. Gdzie społeczność tam muszą być reguły i prawa – mówiła Gersdorf jednocześnie wzywając do tego, aby „dbać o wartość jaką stanowi niezależne polskie sądownictwo na czele z Sądem Najwyższym”.

Pytana wprost, czy weźmie udział w oficjalnych państwowych obchodach 11 listopada twierdziła, że nie została zaproszona ani na marsz, ani na część obchodów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

- Został zaproszony sędzia Dariusz Zawistowski, ale ponieważ będzie on nieobecny, ponieważ ma wyjazdy zagraniczne, to będzie inny sędzia składał wieniec, bo konieczne jest, żeby w imieniu Sądu Najwyższego jakiś wieniec spoczął -zaznaczyła.

Gersdorf podkreśliła też, że żaden z sędziów jako przedstawiciel Sądu Najwyższego nie weźmie udziału w marszu organizowanym przez rząd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Na paczce papierosów było zdjęcie... jego amputowanej nogi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Osiadły w Metzu we wschodniej Francji Albańczyk rozpoznał na opakowaniu tytoniu zdjęcie swojej... amputowanej nogi, umieszczone jako ostrzeżenie przed nikotynizmem i szkodliwością palenia. 60-latek przeszedł amputację po obrażeniach w strzelaninie.

Zdjęcie charakterystycznych blizn po dokonanej w 1997 roku amputacji nogi na wysokości uda umieszczono na paczce tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów w charakterze ostrzeżenia bez zgody Albańczyka.

"To nie jest kwestia pieniędzy. Szukamy drogi jaką zdjęcie trafiło na opakowanie. Głęboko rani to godność mojego klienta"

- powiedział adwokat Albańczyka Antoine Fittante.

Zdjęcie miało zostać zrobione podczas konsultacji medycznej w centrum ortopedycznym, w którym Albańczyk usiłował załatwić sobie protezę. Ale nigdy nie wyraził zgody na jego wykorzystanie.

Według mediów w Lotaryngii rozpoznał je syn, kiedy rok temu nabył w Luksemburgu tytoń do skręcania. Przywiózł opakowanie do domu. Cała rodzina jest przekonana, że na ostrzegawczej fotografii widać blizny ojca.

Fittante napisał do szpitala, żeby sprawdzić, jak doszło do udostępnienia zdjęcia obrażeń pacjenta. Kontaktuje się również z Komisją Europejską, ponieważ to ona nakazała umieszczanie tego typu ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych w całej Unii Europejskiej.

Według adwokata zwykle wyciąga się zdjęcia z baz danych, które są weryfikowane i publikacja następuje za zgodą przedstawionych na nich osób.

O podobnej sprawie niecałe dwa tygodnie temu pisała włoska prasa. 100 mln euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach papierosów zdjęcie zmarłej przed laty żony, zrobione gdy leżała zaintubowana w szpitalu.

Adwokat Włocha złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu, domagając się zadośćuczynienia, na co producent papierosów odpowiedział, że zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze. Koncern zasugerował wtedy zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl