Wieloletni współorganizator Marszu Niepodległości zabrał głos. Ma propozycję dla narodowców!

Święto Niepodległości - zdjęcie z obchodów w 2017 roku / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Adam Andruszkiewicz, który przez wiele lat był jednym ze współorganizatorów Marszu Niepodległości postanowił zwrócić się do tegorocznych organizatorów z pewną propozycją. Polityk apeluje o to, by porozumieli się oni ponad wszelkimi podziałami z władzami państwowymi i dążyli do organizacji jednego, wspólnego Marszu 11 listopada.

Ze swoim apelem Andruszkiewicz zwrócił się do środowisk narodowych za pośrednictwem Twittera:

- Jako wieloletni współorganizator #MarszNiepodległości apeluję do dzisiejszych organizatorów, by porozumieli się z państwem polskim w sprawie organizacji jednego, wspólnego Marszu 11 XI. Brak porozumienia będzie zwycięstwem wszystkich, którym zależy na słabej i skłóconej Polsce!  - napisał Andruszkiewicz.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Wolnych i Solidarnych stwierdza jednoznacznie, że jeden wspólny marsz w takim dniu jak 11 listopada, to „sprawa honoru” wszystkich Polaków.

- Mam nadzieję, że rozmowy ws Marszu Niepodległości zakończą się sukcesem i jednym, wspólnym Marszem. Fakty są takie, że chęć udziału władz Rzeczypospolitej w tym wydarzeniu to wielkie wyróżnienie dla tej społecznej inicjatywy i w związku z tym nie wyobrażam sobie, by dzisiejsi organizatorzy nie wykazali dobrej woli przy współpracy z polskim rządem. Wspólny Marsz to sprawa honoru wszystkich Polaków – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Andruszkiewicz.


Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13:00 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego. 

Nadal potrzebne są osoby mogące zasilić skład straży porządkowej. Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o zgłaszanie się w tej sprawie mailowo pod adresem: rogala14@gmail.com
UWAGA. Zgłoszenia do służby porządkowej powinny zostać potwierdzone przez szefa klubu „Gazety Polskiej” zgłaszającej się osoby.

O ewentualnych zmianach będziemy informować.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NOWE FAKTY ws. grupy niemieckich neonazistów. W ich mieszkaniach znaleziono... granaty

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/GooKingSword

  

Slum gun, granaty i symbole nazistowskie - to efekt przeszukań niemieckich śledczych w obławach na członków grupy, która chciała doprowadzić do wojny domowej w tym kraju. Niemiecka prasa ujawnia dziś także nowe szczegóły tej bulwersującej sprawy. Aresztowani ekstremiści mieli mieć związek z fińskimi "Żołnierzami Odyna".

W piątek niemiecka Prokuratura Federalna z siedzibą w Karlsruhe nakazała aresztowanie w sześciu różnych krajach związkowych 12 obywateli Niemiec, podejrzanych o działalność prawicowo-terrorystyczną. Efektem działań podejrzanych miała być sytuacja bliska stanu wojny domowej w kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/311020-chcieli-wojny-domowej-w-niemczech]

Z ustaleń śledczych wynika, że celem czterech inicjatorów przedsięwzięcia była destabilizacja porządku konstytucyjnego prowadząca do jego obalenia. Chciano to osiągnąć poprzez niesprecyzowane jeszcze zamachy na polityków, na osoby ubiegające się o azyl i na wyznawców islamu, czego efektem byłaby sytuacja bliska stanu wojny domowej. Projektodawcy terrorystycznych ataków kontaktowali się ze sobą osobiście, jak też w ramach grup czatowania i telefonicznie.

Niemiecka prasa ujawnia nowe szczegóły tej bulwersującej sprawy. Aresztowani ekstremiści mieli mieć związek z fińskim „Soldiers of Odin“ [Żołnierze Odyna – red.], która uważa się za tzw. „milicję obywatelską”. Charakteryzują ich czarne stroje oraz kurtki na których widnieją czaszki Wikingów. 

Przywódca prawicowo-terrorystycznej grupy, którą rozbito w piątek, to 53-latek noszący pseudonim „Twardy rdzeń”. Jest on dobrze znany niemieckiej policji. Jak poinformował „Der Spiegel”, już wcześniej „został on uznany przez organy ścigania za skrajnie prawicowego, potencjalnego terrorystę”, których – jak szacuje policja – jest w Niemczech 53.

[polecam:https://niezalezna.pl/292404-zydow-w-niemczech-paralizuje-strach-nasze-zycie-odbywa-sie-dzis-wylacznie-za-grubymi-murami]

Zdaniem śledczych są oni zdolni do „aktów przemocy, łącznie z zamachami terrorystycznymi”. Według komunikatu wydanego przez niemieckiego prokuratora generalnego, czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani pod zarzutem założenia ugrupowania prawicowo-terrorystycznego i członkostwa w nim. Ośmiu innych zatrzymano w charakterze podejrzanych o wspieranie tego ugrupowania terrorystycznego. Komunikat wymienia tylko imiona i pierwsze litery nazwisk aresztowanych.

Jak donosi „Der Spiegel”, „policja skonfiskowała podczas obław broń różnego rodzaju, w tym wykonane własnoręcznie tzw. slum gun”. Według gazety „Kölner

Stadt-Anzeiger", podczas przeszukania mieszkań ekstremistów znaleziono także „granaty ręczne i symbole nazistowskie”.

Ekstremizm w Niemczech zbiera niestety swoje śmiertelne żniwo. W październiku ub. r. uzbrojony neonazista Stephan Balliet próbował wedrzeć się do synagogi w Halle. Po nieudanej próbie sforsowania drzwi świątyni otworzył ogień do ludzi na ulicy. Dwie osoby zastrzelił na miejscu, a dwie ciężko ranił.

[polecam:https://niezalezna.pl/291901-niemcy-strzaly-z-karabinu-maszynowego-przed-synagoga-granaty-na-cmentarzu-zydowskim]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts