Znów o zeznaniach Tuska... "Zastanawiające, że nie zaprzeczył informacjom opublikowanym przez TVP"

Jarosław Krajewski / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Informator programu "Alarm", przed laty wysoki rangą urzędnik publiczny, ujawnił dziennikarzom, że b. premier Donald Tusk "namawiał go do OLT Express". – Dla mnie jest to zupełnie nowa informacja. I muszę powiedzieć, że jeśli takie zeznania złożyłby przed komisją śledczą ten świadek, to mielibyśmy do czynienia z informacją, która wskazywałaby na to, że Donald Tusk mijał się z prawdą zeznając przed komisją śledczą – powiedział Niezalezna.pl poseł PiS, wiceszef komisji śledczej ds. Amber Gold, Jarosław Krajewski.

Mężczyzna, na zeznania którego opiera się program, odmówił podania swojej tożsamości. Jednak jak ujawnił "Alarm" - b. urzędnik twierdzi, że bałby się cokolwiek powiedzieć przed komisją śledczą, "znając Tuska i jego perfidną naturę".

W rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS, wiceszef komisji śledczej ds. Amber Gold, Jarosław Krajewski podkreślił, że "komisja musi się zapoznać z materiałem opublikowanym przez TVP, musimy uzyskać tę informację oficjalnie".

Dla mnie jest to zupełnie nowa informacja. I muszę powiedzieć, że jeśli takie zeznania złożyłby przed komisją śledczą ten świadek, to mielibyśmy do czynienia z informacją, która wskazywałaby na to, że Donald Tusk mijał się z prawdą zeznając przed komisją śledczą

– powiedział. 

Mogę dodać jeszcze jedno – dla mnie bardzo zastanawiające jest to, że Donald Tusk nie zaprzeczył informacjom opublikowanym przez TVP

zakończył Jarosław Krajewski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl