Sasin pytany był w telewizji WP o to, jak polityczny los czeka teraz Patryka Jakiego.

- Patryk Jaki ma co robić, jest wiceministrem sprawiedliwości, szefem komisji weryfikacyjnej, posłem, naprawdę jest człowiekiem bardzo zajętym. Natomiast jak on planuje swoją dalszą karierę polityczną to pewnie warto zapytać jego - odpowiedział Sasin.

Okazuje się również, że Patryk Jaki mógłby niebawem zmienić polityczne barwy. Chodzi o to, że przed wyborami złożył on rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce. Tymczasem Jacek Sasin podkreśla, że nie widzi żadnego problemu, by Patryk Jaki wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

- Myślę, że droga jest otwarta. Deklarację polityczną złożył, czyli bezpartyjności, jeśli będzie chciał to zmienić i wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości, to ja nie widzę żadnego problemu, żeby to nie mogło nastąpić - powiedział Sasin.

Dopytywany, czy PiS przyjmie go „z otwartymi ramionami”, powiedział, że jego partia przyjmuje wszystkich, którzy chcą zmieniać Polskę.

- Patryk Jaki zmienia z nami Polskę od bardzo dawna w związku z czym tak, czy inaczej, jest w tym obozie Zjednoczonej Prawicy niezależnie czy należy do Prawa i Sprawiedliwości, do Solidarnej Polski, czy jest bezpartyjny - stwierdził Sasin.