Patryk Jaki zmienia partyjne barwy?

Patryk Jaki i premier Mateusz Morawiecki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kandydujący z ramienia Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki może zmienić partyjne barwy? Takiego scenariusza nie wyklucza szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin z PiS.

Sasin pytany był w telewizji WP o to, jak polityczny los czeka teraz Patryka Jakiego.

- Patryk Jaki ma co robić, jest wiceministrem sprawiedliwości, szefem komisji weryfikacyjnej, posłem, naprawdę jest człowiekiem bardzo zajętym. Natomiast jak on planuje swoją dalszą karierę polityczną to pewnie warto zapytać jego - odpowiedział Sasin.

Okazuje się również, że Patryk Jaki mógłby niebawem zmienić polityczne barwy. Chodzi o to, że przed wyborami złożył on rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce. Tymczasem Jacek Sasin podkreśla, że nie widzi żadnego problemu, by Patryk Jaki wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

- Myślę, że droga jest otwarta. Deklarację polityczną złożył, czyli bezpartyjności, jeśli będzie chciał to zmienić i wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości, to ja nie widzę żadnego problemu, żeby to nie mogło nastąpić - powiedział Sasin.

Dopytywany, czy PiS przyjmie go „z otwartymi ramionami”, powiedział, że jego partia przyjmuje wszystkich, którzy chcą zmieniać Polskę.

- Patryk Jaki zmienia z nami Polskę od bardzo dawna w związku z czym tak, czy inaczej, jest w tym obozie Zjednoczonej Prawicy niezależnie czy należy do Prawa i Sprawiedliwości, do Solidarnej Polski, czy jest bezpartyjny - stwierdził Sasin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Na tej wyspie nie ma koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / Barni1 CC0

  

licznych w Hiszpanii przypadków infekcji i zgonów z powodu koronawirusa nie zanotowała dotychczas żadnego zakażenia wśród mieszkańców wyspy.

Położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich Graciosa, odwiedzana rocznie przez 25 tys. turystów, pomimo

Madrycki dziennik „ABC” wskazuje, że „odporność” populacji Graciosy wynika z szybkich działań lokalnych urzędników służących ograniczeniu napływu turystów na tę wyspę.

Władze wyspy przyznają, że 700 rezydujących na niej osób, sumiennie przestrzega zasad obowiązkowej kwarantanny i wychodzi z domów tylko po zakupy lub w nagłych przypadkach.

Jeszcze przed ogłoszeniem przez rząd Hiszpanii w połowie marca stanu zagrożenia epidemicznego samorządowcy z Graciosy wprowadzili restrykcje w przemieszczaniu się mieszkańców wyspy i ograniczenia w funkcjonowaniu lokalnych firm.

Innym przykładem hiszpańskiej wyspy skutecznie broniącej się przed epidemią koronawirusa jest położona w archipelagu Balearów Cabrera.

Nie zanotowano też przypadków Covid-19 w miejscowości Zahara de la Sierra na południu Hiszpanii. Według lokalnych urzędników kluczem do sukcesu było zamknięcie od połowy marca czterech z pięciu prowadzących do tej miejscowości dróg, a także ograniczenie do minimum możliwości przemieszczania się jej mieszkańców.

Hiszpania jest jednym z najbardziej doświadczonych epidemią państw świata. W ciągu minionej doby w tym kraju na Covid-19 zmarło 605 osób, a zakażenie koronawirusem potwierdzono u 4576 kolejnych osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Hiszpanii sięga już 15 843, a zakażonych - 157 022.

Dotychczas najwięcej osób zmarło we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba zgonów wzrosła tam z 5800 do 5972, a zakażeń - z 43,8 tys. do 44,8 tys.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts