Róży Thun znów trochę się ulało. Co przeszkadza tym razem? Chodzi o państwowe uroczystości!

Róża Thun / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Tuż przed uroczystymi obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Róża Thun znów ma problem... Tym razem jest do tego stopnia oburzona, że odmówiła nawet udziału w państwowych uroczystościach. O co poszło? „Nie ma powodów żeby wznosić toasty z prezydentem” - twierdzi Thun.

Róża Thun nie kryje, że nie ma zamiaru brać udziału w państwowych uroczystościach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje żale wylała w rozmowie z dziennikarzami Onet.pl, skarżąc się, że „nie ma powodów, żeby wznosić toasty z prezydentem”, ponieważ jej zdaniem on niszczy „osiągnięcia, które powinniśmy świętować z największą radością”.

Eurodeputowana Platformy Obywatelskiej tłumacząc swoją odmowę udziału w uroczystościach państwowych wykorzystała okazję do ataku na rząd, prezydenta i cały obóz Zjednoczonej Prawicy.

- W wolnej Polsce do władzy doszła grupa ludzi, która określa ogromną część społeczeństwa jako „drugi sort”, „zdradzieckie mordy”, a telewizja publiczna – o której niezależność walczyliśmy, podobnie jak o zniesienie cenzury - stała się tubą propagandową jednej partii. Od 1989 roku społeczeństwo nigdy nie było tak podzielone. […] To jest tragiczne. […] Ale może fakt, że społeczeństwo jest podzielone oznacza, że od 1989 roku udało się sprawić, że jest w nim świadomość, że ludzie się interesują, bo jednak ogromną część społeczeństwa oburza to, że prezydent, który zaprasza na obchody święta niepodległości, podpisuje ustawy zniewalające sądownictwo – mówiła Róża Thun.

To jeszcze nie wszystko. Dalej Thun przekonywała, że „zamiast świętować wielką rocznicę, to my się zastanawiamy, kto komu da w łeb” i podczas jakiego marszu to nastąpi.

- I wszyscy starają się być jak najdalej od tego miejsca – twierdzi Thun.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Onet.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiary strzelaniny w szkole

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/ screen

  

W Błagowieszczeńsku, głównym mieście obwodu amurskiego na Dalekim Wschodzie Rosji, jeden z uczniów otworzył ogień w miejscowej szkole gospodarki komunalnej - podały dziś agencje informacyjne. Jak poinformowało MSW, zginęły dwie osoby, w tym napastnik.

Trzy osoby są ranne i jedna z nich jest w stanie ciężkim.

Do tragedii doszło w godzinach rannych, gdy w uczelni kształcącej specjalistów z zakresu budownictwa i gospodarki komunalnej zaczęły się już zajęcia. 19-letni student strzelał w broni myśliwskiej. Gdy przybyła policja, wywiązała się wymiana ognia i sprawca został ranny. Jak podają niektóre portale informacyjne, popełnił samobójstwo.

W szkole w Błagowieszczeńsku kształci się łącznie 1,5 tys. osób. Administracja miasta poinformowała, że władze zwołały nadzwyczajną naradę w sprawie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych Błagowieszczeńska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl