Cud Eucharystyczny w Sokółce "nie zmienił kształtu i koloru". Archidiecezja wydała oświadczenie

Kościół św. Antoniego w Sokółce, gdzie doszło do cudu eucharystycznego / By Sylwpak - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69606252

  

- W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej oświadcza, iż powielane informacje są nieprawdziwe - poinformował w specjalnym oświadczeniu ks. dr Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

Jeden z księży w październiku 2008 r. podczas udzielania komunii upuścił komunikant. Opłatek – zgodnie z procedurą kościelną – zabrano i wrzucono do wody, do specjalnego naczynia liturgicznego. Po kilku dniach okazało się, że w naczyniu znajdują się ślady przypominające krew.

W styczniu 2009 r. profesorowie patomorfolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wydali orzeczenie, które brzmi: „przysłany do oceny materiał (…) w ocenie dwóch niezależnych patomorfologów (…) wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina”.

W ostatnim czasie w mediach zaczęły się pojawiać o rzekomym "blaknięciu" Cudu Eucharystycznego. Na te pogłoski zdecydowanie odpowiedziała Archidiecezja Białostocka.

- W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej oświadcza, iż powielane informacje są nieprawdziwe

- informuje ks. dr Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

- Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie p w. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru. Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: isokolka.eu, archibial.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w w ośrodku narciarskim w Alpach Francuskich

Ośrodek narciarski Courchevel w Alpach Francuskich / twitter.com/150dow screen

  

Dwie osoby nie żyją na skutek pożaru, który wybuchł dziś rano w budynku mieszkalnym dla pracowników sezonowych w ośrodku narciarskim Courchevel w Alpach Francuskich - poinformowały władze. Czternaście osób odniosło obrażenia, w tym cztery - ciężkie.

Tożsamości ofiar śmiertelnych na razie nie udało się ustalić. Ich ciała spod zgliszczy wydobyli wezwani na miejsce strażacy.

Pożar wybuchł na trzecim, ostatnim piętrze budynku, w którym mieszkało ok. 60 pracowników sezonowych, w tym obcokrajowcy.

Żywioł został opanowany ok. godz. 8.30. Przyczyna pożaru będzie ustalana.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl