Tego HGW raczej nie przewidziała. "Jeszcze bardziej zmotywowała Polaków, by 11 listopada przyjechali do Warszawy"

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w końcówce zmotywowała Polaków jeszcze bardziej, aby na 11 listopada przyjechali do Warszawy. To najlepszy finisz, jaki mogliśmy sobie wyobrazić - powiedział w programie "W Punkt" w Telewizji Republika prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. Sąd zdecydował o uchyleniu decyzji prezydent Warszawy o zakazie organizacji Marszu Niepodległości.

Dziś sąd zdecydował o uchyleniu wydanego wczoraj przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, ustępującą prezydent stolicy, zakazu organizacji Marszu Niepodległości. 

-  Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa (...) prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją

- powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Michał Jakubowski. Dodał, że decyzja o zakazie "jest możliwa po starannym zbadaniu sprawy i musi zawierać przekonujące uzasadnienie".

Ratusz zapowiedział już, że złoży zażalenie na dzisiejszą decyzję sądu.

- (To, co zrobiła Hanna Gronkiewicz-Waltz) to zamach na prawa obywatelskie, to liberalny zamordyzm. Chciała powiedzieć Polakom, że jeśli ktoś nie wpisuje się w tęczowo-liberalny nurt, nie ma prawa do przemarszu

- tak środową decyzję prezydent Warszawy skomentował dziś w Telewizji Republika poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w końcówce zmotywowała Polaków jeszcze bardziej, aby na 11 listopada przyjechali do Warszawy. To najlepszy finisz, jaki mogliśmy sobie wyobrazić

 - dodał Winnicki.

Zapytany o to, jak widzi możliwość pogodzenia marszu państwowego z Marszem Niepodległości, gdy oba idą tą samą trasą, prezes RN stwierdził, że wszystko jest "do dogadania".

- Ja sądzę, że to kwestia techniczna i - moim zdaniem - przy dobrej woli z obu stron jesteśmy w stanie wszystko spokojnie uzgodnić. Jestem o tym przekonany

- podkreślił Robert Winnicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

16 uchodźców w ciężarówce na promie

/ tiluria

  

Członek załogi promu płynącego do Irlandii z Francji znalazł w czwartek w jednej z ciężarówek znajdujących się na pokładzie 16 imigrantów - poinformował rzecznik operatora Stena Line. Zapewnił, że stan wszystkich znalezionych osób jest dobry.

Według operatora imigrantów znaleziono podczas rutynowej kontroli. Irlandzki nadawca Rte pisze, że członek załogi usłyszał dobiegające z ciężarówki odgłosy uderzeń.

Prom płynął z francuskiego portu Cherbourg do Rosslare w Irlandii. Prom przycumował w irlandzkim porcie ok. godz. 14.30 (13.30 w Polsce).

Najprawdopodobniej wszyscy znalezieni imigranci to mężczyźni w wieku 20-40 lat, którzy pięć dni temu wyruszyli z Belgii. Według portalu Irish Mirror niektórzy z nich nie jedli od kilku dni.

Irlandzka policja poinformowała, że zabezpieczyła ciężarówkę, przesłuchuje jej kierowcę i właścicieli.

Status prawny imigrantów ma zostać przeanalizowany przez służby migracyjne. Nie wiadomo, jakiej są narodowości. Według irlandzkich mediów pochodzą z Azji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl