"To nie jest czas, aby dzielić Polaków" - apeluje rzecznik rządu. I zaprasza na marsz WIDEO

  

- Polska jest jedna. To nie jest czas, aby dzielić Polaków. Pokażmy, że to co przyświecało naszym przodkom jest najważniejsze. Pokażmy, że potrafimy manifestować radość z życia w wolnej Polsce - mówiła na antenie Telewizji Republika rzecznik rządu Joanna Kopcińska. "Zaproszeni są wszyscy, również liderzy wszystkich ugrupowań" - dodała.

Jak wykazywała rzecznik rządu Joanna Kopcińska, już za trzy dni świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a po decyzji premiera i prezydenta spotykamy się pod jednym szyldem i jednymi barwami.


Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13:00 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.

Nadal potrzebne są osoby mogące zasilić skład straży porządkowej. Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o zgłaszanie się w tej sprawie mailowo pod adresem: rogala14@gmail.com
UWAGA. Zgłoszenia do służby porządkowej powinny zostać potwierdzone przez szefa klubu „Gazety Polskiej” zgłaszającej się osoby.
 

O ewentualnych zmianach będziemy informować.


Zapraszamy wszystkich, aby ten wyjątkowy dzień uczcić. Bez względu na poglądy i przekonania polityczne mamy szanse pokazać przyszłym pokoleniom, jak uczciliśmy ten radosny dzień (...) Zaproszeni są wszyscy, również liderzy wszystkich ugrupowań. Nie ma drugiego tak pięknego kraju, z tak wyjątkową historią. Polska jest jedna. To nie jest czas, aby dzielić Polaków. Pokażmy, że to co przyświecało naszym przodkom jest najważniejsze. Pokażmy, że potrafimy manifestować radość z życia w wolnej Polsce. To powinna być najważniejsza wartość

- mówiła na antenie Telewizji Republika. 

Jeden marsz i udział wszystkich najważniejszych osób jest po to, abyśmy mogli pokazać, że nasz wolny, nieodległy kraj może się rozwijać. To, w jaki sposób pokażemy naszą radość, będzie kiedyś przekazem dla młodszych pokoleń

- dodała, zaznaczając jednocześnie, że "żyjemy w wolnym i bezpiecznym państwie, dlatego, że mamy mądrych ludzi w rządzie", a premier Morawiecki "pokazuje, że może nam zapewnić bezpieczeństwo wewnętrzne i finansowe".

My wszyscy kochamy swoją ojczyznę i powinniśmy nasze różnice zdań choć na chwilę zostawić w przedpokoju. Apeluję do obecnych liderów opozycji abyśmy pamiętali, że te codzienne podziały nie są ważne w obliczu tego święta. Nie ma nic ważniejszego niż życie w wolnym kraju

- stwierdziła.

Zdaniem rzecznik rządu w tę niedzielę możemy symbolicznie, będąc razem i bez prób zakłócenia marszu pokazać, jak ważne jest dla nas to święto. "Można mieć biało-czerwone barwy, ale przede wszystkim swoim zachowaniem okażmy nasze zadowolenie z tego, co mamy" - mówiła.

Obyśmy się nigdy nie musieli przekonać, że straciliśmy wolność. Dzisiaj nie ma powodów, aby w taką rocznicę próbować zniszczyć radość

- zaznaczyła.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po porażce May w Izbie Gmin Irlandia nie ma już wątpliwości – szykuje się na twardy Brexit

zdjęcie ilustracyjne / daniel_diaz_bardillo; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W związku z informacją o odrzuceniu przez Izbę Gmin projektu Brexitu przedstawionego przez rząd Theresy May wicepremier Irlandii Simon Coveney poinformował, że rząd przygotowuje „megapakiet” ustaw na wypadek wyjścia W. Brytanii z UE bez umowy. Wśród możliwych scenariuszy, na jakie teraz zdecydować się mogą Brytyjczycy, są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony Unii Europejskiej, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatów lub nawet wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub zwołanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Oczywiście nie chcemy tego, nikt nie chce Brexitu bez umowy (...), ale jeśli będzie to konieczne, to zrobimy wszystko, by chronić naszych obywateli.
- powiedział Coveney.

„Megapakiet”, który zapowiedział, to projekt ustawy zawierającej de facto 17 nowych ustaw, które pozwolą przyjąć awaryjne rozwiązania dotyczące np. transportu czy dostaw leków.

Coveney przyznał, że pozostają wciąż obszary, w których nie przyjęto „planów awaryjnych”, przede wszystkim dlatego, że „teraz dopiero trwa głosowanie” nad stosownymi rozwiązaniami.

Irlandzki rząd wydał też oświadczenie, w którym przypomina, że Rada Europejska przyjęła „jasne stanowisko 13 grudnia, kiedy oświadczyła ponownie, że porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie będzie już przedmiotem renegocjacji”.

Rząd Irlandii zdaje sobie jednak sprawę, że nieuporządkowany Brexit jest złym rozwiązaniem dla wszystkich, zwłaszcza dla Irlandii Północnej. Nie jest za późno na uniknięcie takiej sytuacji i wzywamy Zjednoczone Królestwo, by ustaliło w trybie pilnym, jakie rozwiązanie tego impasu ma zamiar zaproponować.
 - głosi komunikat Dublina.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl