Gronkiewicz-Waltz zakazała, sąd zmienił jej decyzję. Chodzi o Marsz Niepodległości

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika/printscreen

  

Wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości. Jej decyzja została zaskarżona, a dzisiaj wieczorem postanowienie w tej sprawie wydał sąd. I stwierdził, że prezydent Warszawy nie miała racji.

"Chcę poinformować, że zakazałam Marszu Niepodległości, podjęłam taką decyzję, którą osobiście podpisałam" - oświadczyła na środowej konferencji prasowej w stołecznym ratuszu Gronkiewicz-Waltz.

Przedstawiając powody swojej decyzji, Hanna Gronkiewicz. na pierwszym miejscu wymieniła bezpieczeństwo.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zaskarżyli decyzję HGW. Dzisiaj sprawą zajął się sąd, który uchylił decyzję Gronkiewicz-Waltz.

- Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa (...) prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją

- powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Michał Jakubowski. Dodał, że decyzja o zakazie "jest możliwa po starannym zbadaniu sprawy i musi zawierać przekonujące uzasadnienie".

Jak podkreślił sędzia, w sprawie tej organ gminy nie uprawdopodobnił okoliczności, że w związku z tą manifestacją może dojść do zagrożenia życia i zdrowia oraz mienia w znacznych rozmiarach, a to była główna przesłanka wydanego zakazu.

Od postanowienia sądu w tej sprawie stronom przysługuje zażalenie do sądu apelacyjnego, które należy złożyć w ciągu 24 godzin od wydania postanowienia. Natomiast sąd apelacyjny rozpoznaje zażalenie w ciągu 24 godzin od złożenia pisma.

Narodowcy już zapowiedzieli, że Marsz Niepodległości ruszy według starego scenariusza

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dar Młodzieży przypłynął do Panamy. WIDEO

Dar Młodzieży już w Panamie / fot. twitter.com/PLinPanama

  

Uczestnicy Rejsu Niepodległości wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży. Polski żaglowiec Dar Młodzieży przybił już do panamskiego portu Balboa - informuje reporter RMF FM Patryk Michalski.

Na środę 23 stycznia zaplanowano spotkanie polskich pielgrzymów i wspólną mszę pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Homilię wygłosi przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KRP bp Marek Solarczyk. Po Eucharystii, która odbędzie się o godz. 18, zaplanowano koncert, podczas którego wystąpią m.in. Dariusz Malejonek, Marcin Wyrostek i Siewcy Lednicy. W Światowych Dniach Młodzieży wezmą udział uczestnicy trwającego Rejsu Niepodległości. Dar Młodzieży dotarł już do panamskiego portu Balboa. 

Uczestnicy rejsu uśmiechnięci i opaleni schodzili na ląd. To jeden z najważniejszych momentów całego rejsu dookoła świata

- relacjonuje Patryk Michalski, reporter RMF FM.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP RMF FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl