Zwłoki mężczyzny odnaleziono w jego mieszkaniu w Tarnowie w niedzielę, kiedy to tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie od kobiety zaniepokojonej dłuższą nieobecnością swego sąsiada. Na klatce schodowej bloku, w którym mieszkał mężczyzna, unosiła się specyficzna, nieprzyjemna woń.

Na miejsce przyjechali policjanci i strażacy. Po wejściu do mieszkania ratownicy znaleźli zwłoki mężczyzny – 57-letniego właściciela – będące w stanie daleko posuniętego rozkładu, a będący na miejscu lekarz stwierdził zgon. Wstępne oględziny wskazywały, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych, a mężczyzna nie żyje od dwóch lub trzech tygodni. Jego ciało zabezpieczono w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie celem ustalenia przyczyny śmierci.

- Jeszcze tego samego dnia policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali osobę, która mogła przyczynić się do śmierci mężczyzny. Zatrzymany to 24-letni syn zmarłego, któremu policjanci zarzucili ciężkie uszkodzenie ciała, czego następstwem była śmierć ojca. Z takimi zarzutami zatrzymany dwudziestoczterolatek został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do tarnowskiego sądu – czytamy w przesłanym komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Syn zmarłego usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, skutkującego śmiercią człowieka. Grozi mu od 5 lat więzienia do dożywocia.

Tarnowski sąd zdecydował o zastosowaniu wobec młodego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy aresztu.