Posłowie Nowoczesnej uciekną do Platformy? Giełda nazwisk ruszyła - kto porzuci Lubnauer...

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Gasiuk-Pihowicz, Misiło, Pudłowski - być może właśnie ci posłowie już niebawem zmienią barwy partyjne. Taką spekulacje snuje dzisiaj Fakt24 powołując się na własne źródła. Jeśli się potwierdzi, oznaczałoby to duże kłopoty dla Nowoczesnej. Posłów z tego ugrupowania jest w Sejmie jedynie 22. Ponoć sam Schetyna kusi propozycjami.

Na propozycje szefa Platformy Obywatelskiej rzekomo skłonni są przystać m.in. Piotr Misiło, Paweł Pudłowski a nawet... Kamila Gasiuk-Pihowicz, czyli szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Najbliższy podjęcia decyzji o zmianie szyldów partyjnych ma być zaś Misiło. Jednak nie tylko oni są skłonni przyjąć ofertę Schetyny.

Jak podaje Fakt24, członkowie Nowoczesnej "intensywnie zastanawiają się nad propozycjami, które przynoszą im wysłannicy Grzegorza Schetyny, jednocześnie widząc coraz mniej możliwości działania w swoim dotychczasowym ugrupowaniu".

Najbliższy przenosin jest Piotr Misiło. Trochę więcej pracy trzeba włożyć w przejęcie Gasiuk-Pihowicz, która jako szefowa klubu ma więcej do stracenia i musi od PO dostać coś ekstra. W końcu dostanie

– informuje rozmówca portalu.

Gdyby ten scenariusz się spełnił oznaczałoby to, że przy Katarzynie Lubnauer zostałoby jedynie 18 posłów.

Przypomnijmy, że Nowoczesna straciła już m.in. Joannę Scheuring-Wielgus, Joannę Schmidt, Michała Stasińskiego, Grzegorza Furgo, Martę Golbik i Joannę Augustynowską. Partię opuścił również jej założyciel Ryszard Petru.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Księgi kondolencyjne w ambasadach

/ twitter.com/miastogdansk

  

Przedstawiciele białoruskich władz, zagraniczni dyplomaci, działacze polskich środowisk wpisywali w Mińsku do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Również w Rosji nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore, ambasadorowie i dyplomaci, a także zwykli mieszkańcy Moskwy wpisali się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie RP w stolicy Rosji.

Księga kondolencyjna została wyłożona w salach polskiej placówki dyplomatycznej w Rosji w godzinach porannych. Dostępna była także przez dwie godziny po południu. Około 50 osób przekazało za jej pośrednictwem wyrazy współczucia w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska.

Jednym z pierwszych, którzy to zrobili, był zastępca ambasadora Litwy w Moskwie Giedrius Galkauskas. Dyplomata podkreślił w rozmowie z polskimi mediami, że jest to trudny moment. Zauważył, że mieszkańcy Litwy upamiętnili prezydenta Adamowicza.

Jesteśmy razem ze wszystkimi ludźmi w Polsce, którzy teraz opłakują prezydenta Gdańska. Uważamy, że to nie może się nigdy powtórzyć

- powiedział dyplomata.

Rzecznik ambasady RP w Mińsku Arkadiusz Kłębek poinformował, że do księgi kondolencyjnej wpisało się ponad 60 osób.

Wśród osób, które odwiedziły ambasadę byli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Aleh Krauczenka, przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Walery Waraniecki, przedstawiciel sekretariatu przewodniczącego Rady Republiki, wielu dyplomatów, reprezentanci Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej, białoruscy opozycjoniści i ludzie kultury, a także mieszkańcy Mińska, którzy chcieli uczcić pamięć Pawła Adamowicza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl