Posłowie Nowoczesnej uciekną do Platformy? Giełda nazwisk ruszyła - kto porzuci Lubnauer...

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Gasiuk-Pihowicz, Misiło, Pudłowski - być może właśnie ci posłowie już niebawem zmienią barwy partyjne. Taką spekulacje snuje dzisiaj Fakt24 powołując się na własne źródła. Jeśli się potwierdzi, oznaczałoby to duże kłopoty dla Nowoczesnej. Posłów z tego ugrupowania jest w Sejmie jedynie 22. Ponoć sam Schetyna kusi propozycjami.

Na propozycje szefa Platformy Obywatelskiej rzekomo skłonni są przystać m.in. Piotr Misiło, Paweł Pudłowski a nawet... Kamila Gasiuk-Pihowicz, czyli szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Najbliższy podjęcia decyzji o zmianie szyldów partyjnych ma być zaś Misiło. Jednak nie tylko oni są skłonni przyjąć ofertę Schetyny.

Jak podaje Fakt24, członkowie Nowoczesnej "intensywnie zastanawiają się nad propozycjami, które przynoszą im wysłannicy Grzegorza Schetyny, jednocześnie widząc coraz mniej możliwości działania w swoim dotychczasowym ugrupowaniu".

Najbliższy przenosin jest Piotr Misiło. Trochę więcej pracy trzeba włożyć w przejęcie Gasiuk-Pihowicz, która jako szefowa klubu ma więcej do stracenia i musi od PO dostać coś ekstra. W końcu dostanie

– informuje rozmówca portalu.

Gdyby ten scenariusz się spełnił oznaczałoby to, że przy Katarzynie Lubnauer zostałoby jedynie 18 posłów.

Przypomnijmy, że Nowoczesna straciła już m.in. Joannę Scheuring-Wielgus, Joannę Schmidt, Michała Stasińskiego, Grzegorza Furgo, Martę Golbik i Joannę Augustynowską. Partię opuścił również jej założyciel Ryszard Petru.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl