Ich trzeba posłuchać! „Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci - dla Niepodległej”

kombatanci / youtube.com/screenshot/@KPRM

  

Po skandalicznej decyzji, jaką wydała wczoraj prezydent Warszawy, sprawę organizacji marszu 11 listopada wzięli w swoje ręce prezydent i premier. Na specjalną prośbę środowisk kombatanckich zostanie zorganizowany Marsz dla Niepodległej, którego patronem będzie Andrzej Duda. Dziś do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości namawiali w specjalnym spocie kombatanci.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała wczoraj, że po konsultacjach Prezydenta Andrzeja Dudy i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, została podjęta decyzja o organizacji Marszu Państwowego w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Organizacja Marszu Państwowego ma być odpowiedzią na liczne prośby kierowane w ostatnich dniach przez środowiska kombatanckie.

Dziś Kancelaria Premiera opublikowała spot, w którym kombatanci apelują o jedność i udział w marszu dla Niepodległej.

Tak piękny, tak ważny dzień dla naszej kochanej ojczyzny zdarza się tylko raz w życiu. Z miłości do Polski walczyliśmy o wolność, o niepodległość, o godność, o przyszłość i jako naród zwyciężyliśmy 

- mówią kombatanci.

W imieniu własnym oraz środowisk kombatantów, z dumą i radością zapraszam wszystkich rodaków 11 listopada do Warszawy

- dodaje leciwa pani.

Spot kończy się wezwaniem do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci, w pięknym biało - czerwonym marszu, organizowanym przez Państwo Polskie - dla Niepodległej

- kończą swój apel kombatanci.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Księgi kondolencyjne w ambasadach

/ twitter.com/miastogdansk

  

Przedstawiciele białoruskich władz, zagraniczni dyplomaci, działacze polskich środowisk wpisywali w Mińsku do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Również w Rosji nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore, ambasadorowie i dyplomaci, a także zwykli mieszkańcy Moskwy wpisali się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie RP w stolicy Rosji.

Księga kondolencyjna została wyłożona w salach polskiej placówki dyplomatycznej w Rosji w godzinach porannych. Dostępna była także przez dwie godziny po południu. Około 50 osób przekazało za jej pośrednictwem wyrazy współczucia w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska.

Jednym z pierwszych, którzy to zrobili, był zastępca ambasadora Litwy w Moskwie Giedrius Galkauskas. Dyplomata podkreślił w rozmowie z polskimi mediami, że jest to trudny moment. Zauważył, że mieszkańcy Litwy upamiętnili prezydenta Adamowicza.

Jesteśmy razem ze wszystkimi ludźmi w Polsce, którzy teraz opłakują prezydenta Gdańska. Uważamy, że to nie może się nigdy powtórzyć

- powiedział dyplomata.

Rzecznik ambasady RP w Mińsku Arkadiusz Kłębek poinformował, że do księgi kondolencyjnej wpisało się ponad 60 osób.

Wśród osób, które odwiedziły ambasadę byli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Aleh Krauczenka, przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Walery Waraniecki, przedstawiciel sekretariatu przewodniczącego Rady Republiki, wielu dyplomatów, reprezentanci Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej, białoruscy opozycjoniści i ludzie kultury, a także mieszkańcy Mińska, którzy chcieli uczcić pamięć Pawła Adamowicza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl