Przyjedziemy z całej Polski! Kluby Gazety Polskiej wśród idących na czele marszu 11 Listopada!

zdjęcie ilustracyjne / klubygp.pl

  

Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Na marsz upamiętniający 100-lecie niepodległości będzie można dotrzeć również dzięki temu, że PKP Intercity powiększy składy pociągów jadących do Warszawy. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.

Okazuje się, że zainteresowanie udziałem w warszawskim marszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przerosło wszelkie oczekiwania. Wybiera się na niego tyle osób, że jest problem z kupnem biletów na pociągi jadące do Warszawy. I to z wielu miast. PKP Intercity postanowiło więc zareagować.

Jak się dowiedzieliśmy - w niedzielę składy pociągów dalekobieżnych, których stacją docelową jest Warszawa, zostaną powiększone. Dzięki temu nie powinno być problemów z dotarciem na marsz. Nie należy jednak zwlekać z kupnem biletów. Szczegóły odnośnie składów, dostępnych biletów, ewentualnych zmian należy szukać w lokalnych biurach informacji PKP. 

Oczywiście, w niedzielnym marszu wezmą udział także członkowie Klubów "Gazety Polskiej", którzy spotykają się w niedzielę o 13 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Stanisława Małachowskiego przy ul. Królewskiej. Kluby "GP" będą szły na czele marszu, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, nie jest wykluczone nawet, że jako pierwsza.

Niektórzy członkowie KGP będą też należeć do straży porządkowej marszu i będą mieli charakterystyczne emblematy, aby można ich było łatwo rozpoznać.

Organizatorzy apelują, aby zabierać jedynie flagi w biało-czerwonych barwach, bez dodatkowych napisów.

Pomysł wspólnego marszu 11 listopada pojawił się wczoraj po rozmowie prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego. Dzisiaj zaś specjalny list do liderów oraz sympatyków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw o wspólne uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wystosował premier Morawiecki. - Szczególnie apeluję i zwracam się do liderów partii opozycyjnych - pójdźmy razem, ramię w ramię - napisał premier.

Idea ma pełne poparcie Klubów "Gazety Polskiej". Na pewno weźmiemy w nim udział - mówił portalowi Niezalezna.pl Ryszard Kapuściński, szef Klubów "GP", komentując prowokację Hanny Gronkiewicz-Waltz i błyskawiczną reakcję premiera oraz prezydenta.

Jestem po konsultacji z kierownictwem Klubów "Gazety Polskiej". Wzywamy Kluby "GP" do wzięcia udziału w marszu państwowym organizowanym przez rząd, pod patronatem prezydenta

- apelował Tomasz Sakiewicz w rozmowie z naszym portalem.

Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że pewne decyzje mogą zapadać na bieżąco. O ewentualnych zmianach będziemy informować na portalu niezalezna.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl