Przyjedziemy z całej Polski! Kluby Gazety Polskiej wśród idących na czele marszu 11 Listopada!

zdjęcie ilustracyjne / klubygp.pl

  

Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Na marsz upamiętniający 100-lecie niepodległości będzie można dotrzeć również dzięki temu, że PKP Intercity powiększy składy pociągów jadących do Warszawy. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.

Okazuje się, że zainteresowanie udziałem w warszawskim marszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przerosło wszelkie oczekiwania. Wybiera się na niego tyle osób, że jest problem z kupnem biletów na pociągi jadące do Warszawy. I to z wielu miast. PKP Intercity postanowiło więc zareagować.

Jak się dowiedzieliśmy - w niedzielę składy pociągów dalekobieżnych, których stacją docelową jest Warszawa, zostaną powiększone. Dzięki temu nie powinno być problemów z dotarciem na marsz. Nie należy jednak zwlekać z kupnem biletów. Szczegóły odnośnie składów, dostępnych biletów, ewentualnych zmian należy szukać w lokalnych biurach informacji PKP. 

Oczywiście, w niedzielnym marszu wezmą udział także członkowie Klubów "Gazety Polskiej", którzy spotykają się w niedzielę o 13 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Stanisława Małachowskiego przy ul. Królewskiej. Kluby "GP" będą szły na czele marszu, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, nie jest wykluczone nawet, że jako pierwsza.

Niektórzy członkowie KGP będą też należeć do straży porządkowej marszu i będą mieli charakterystyczne emblematy, aby można ich było łatwo rozpoznać.

Organizatorzy apelują, aby zabierać jedynie flagi w biało-czerwonych barwach, bez dodatkowych napisów.

Pomysł wspólnego marszu 11 listopada pojawił się wczoraj po rozmowie prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego. Dzisiaj zaś specjalny list do liderów oraz sympatyków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw o wspólne uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wystosował premier Morawiecki. - Szczególnie apeluję i zwracam się do liderów partii opozycyjnych - pójdźmy razem, ramię w ramię - napisał premier.

Idea ma pełne poparcie Klubów "Gazety Polskiej". Na pewno weźmiemy w nim udział - mówił portalowi Niezalezna.pl Ryszard Kapuściński, szef Klubów "GP", komentując prowokację Hanny Gronkiewicz-Waltz i błyskawiczną reakcję premiera oraz prezydenta.

Jestem po konsultacji z kierownictwem Klubów "Gazety Polskiej". Wzywamy Kluby "GP" do wzięcia udziału w marszu państwowym organizowanym przez rząd, pod patronatem prezydenta

- apelował Tomasz Sakiewicz w rozmowie z naszym portalem.

Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że pewne decyzje mogą zapadać na bieżąco. O ewentualnych zmianach będziemy informować na portalu niezalezna.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Drony sparaliżowały lotnisko w USA

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Informacje o dostrzeżeniu dronów w rejonie ruchliwego międzynarodowego portu lotniczego w Newark (stan New Jersey) spowodowały wczoraj przerwę w jego funkcjonowaniu - poinformowała Federalna Agencja ds. Lotnictwa (FAA). Sytuację już unormowano.

Jak poinformowała dyrekcja portu lotniczego przerwę w funkcjonowaniu FAA zarządziła po dostrzeżeniu dronów na wysokości ok. 1000 metrów nad pobliskim niewielkim regionalnym lotniskiem Teterboro.

Podczas przerwy lotnisko w Newark nie przyjmowało ani nie odprawiało samolotów.

Po wznowieniu działalności jeszcze przez pewien czas lotnisko nie przyjmowało przylatujących samolotów aby rozładować kolejkę oczekujących na start maszyn.

Według rzecznika przewoźnika United Airlines, które obsługuje większość połączeń z i do Newark, przerwa nie wpłynęła w sposób istotny na sytuację pasażerów.

Drony spowodowały w grudniu ub. roku przez trzy kolejne dni poważne zakłócenia w pracy londyńskiego lotniska Gatwick. Na krótko loty wstrzymano także na największym londyńskim lotnisku Heathrow.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl