Ocena dla całej Unii - zła, a Polska z prognozą na wzrost gospodarczy. Mamy komentarz ministra Kwiecińskiego

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; PublicDomainPictures

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

– Jesteśmy na pewno tym krajem w Unii Europejskiej, który w tym roku będzie miał jeden z największych wzrostów gospodarczych – powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Komisja Europejska szacuje, że w 2018 r. PKB Polski wzrośnie o 4,8 proc. O tyle samo według niej polska gospodarka wzrosła w 2017 r. Ponadto KE podwyższyła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, a obniżyła dla całej UE.

W rozmowie z Niezalezna.pl minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński podkreślił, że "to kolejna dobra wiadomość dla Polski".

Pokazuje ona, że bardzo wiele instytucji międzynarodowych, instytucji finansowych podwyższa prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, ale też wystawia nam coraz lepszą opinię – na temat stanu polskiej gospodarki, ale również perspektyw na przyszłość. Cieszy to, że eksperci ekonomiczni KE również do tego grona dołączyli – dodał.

Minister przypomniał, że "jesteśmy na pewno tym krajem w UE, który w tym roku będzie miał jeden z największych wzrostów gospodarczych, a na pewno jesteśmy tym krajem spośród dużych gospodarek unijnych – obecnie jesteśmy szóstą, a niedługo będziemy piątą gospodarką w UE".

Znacznie większe znaczenie dla gospodarki europejskiej maja tego typu zmiany, w przypadku Polski jako większej gospodarki, aniżeli mniejszych gospodarek. Z punktu widzenia skali ten wzrost jest raczej nie wielki, tak jak np. w przypadku Malty, która ma też bardzo duży wzrost gospodarczy – zakończył minister Kwieciński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Księgi kondolencyjne w ambasadach

/ twitter.com/miastogdansk

  

Przedstawiciele białoruskich władz, zagraniczni dyplomaci, działacze polskich środowisk wpisywali w Mińsku do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Również w Rosji nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore, ambasadorowie i dyplomaci, a także zwykli mieszkańcy Moskwy wpisali się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie RP w stolicy Rosji.

Księga kondolencyjna została wyłożona w salach polskiej placówki dyplomatycznej w Rosji w godzinach porannych. Dostępna była także przez dwie godziny po południu. Około 50 osób przekazało za jej pośrednictwem wyrazy współczucia w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska.

Jednym z pierwszych, którzy to zrobili, był zastępca ambasadora Litwy w Moskwie Giedrius Galkauskas. Dyplomata podkreślił w rozmowie z polskimi mediami, że jest to trudny moment. Zauważył, że mieszkańcy Litwy upamiętnili prezydenta Adamowicza.

Jesteśmy razem ze wszystkimi ludźmi w Polsce, którzy teraz opłakują prezydenta Gdańska. Uważamy, że to nie może się nigdy powtórzyć

- powiedział dyplomata.

Rzecznik ambasady RP w Mińsku Arkadiusz Kłębek poinformował, że do księgi kondolencyjnej wpisało się ponad 60 osób.

Wśród osób, które odwiedziły ambasadę byli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Aleh Krauczenka, przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Walery Waraniecki, przedstawiciel sekretariatu przewodniczącego Rady Republiki, wielu dyplomatów, reprezentanci Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej, białoruscy opozycjoniści i ludzie kultury, a także mieszkańcy Mińska, którzy chcieli uczcić pamięć Pawła Adamowicza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl