Poseł Schreiber: Hasło Trzaskowskiego "Warszawa dla wszystkich" upadło zanim objął urząd

Rafał Trzaskowski / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

– Hasło Trzaskowskiego "Warszawa dla wszystkich" upadło zanim objął on urząd. Jak się okazuje Warszawa ma być tylko dla liberalnych planów i pseudo, postkomunistycznych elit. Na to naszej zgody nie ma, Warszawa ma być dla wszystkich Polaków i marsz musi się odbyć – powiedział Niezalezna.pl poseł PiS, Łukasz Schreiber.

Posła PiS, Łukasza Schreibera zapytaliśmy o to, dlaczego nie zaczekano na decyzję sądu ws. Marszu Niepodległości.

Nie można było ryzykować w tej sytuacji. Nie mogliśmy iść w marszu, który byłby nielegalny. Wczoraj był ostatni dzień żeby uratować tę sytuację. Bardzo się cieszę, bo to bardzo odpowiedzialna decyzja pana prezydenta i pana premiera. Cieszę się również, bo po raz pierwszy będę mógł uczestniczyć w takim marszu – odpowiedział.

Poseł PiS w rozmowie z Niezalezna,pl zachęcił, żeby wszyscy poszli w  tym marszu, bo wszyscy mają zaproszenie.

Żebyśmy wszyscy razem mogli świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości i żeby dominowały tam wyłącznie biało czerwone flagi, a nie partyjne barwy – dodał.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że opozycja nie pójdzie w państwowym marszu, bo to będzie: "marsz hańby".

Przestaje mnie cokolwiek dziwić, co mówi pan Schetyna. Opozycja cały czas gra na destabilizację i mam takie smutne wrażenie, że najbardziej by chcieli, gdyby doszło do jakichś zadym i awantur. Temu też miała służyć decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pomijam już fakt, że hasło Trzaskowskiego "Warszawa dla wszystkich" upadło zanim objął on urząd. Jak się okazuje Warszawa ma być tylko dla liberalnych planów i pseudo, postkomunistycznych elit. Na to naszej zgody nie ma, Warszawa ma być dla wszystkich Polaków i marsz musi się odbyć – powiedział poseł Łukasz Schreiber.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hongkong: szkoły nieczynne do kwietnia

/ amrothman

  

Szkoły w Hongkongu pozostaną zamknięte co najmniej do 20 kwietnia, by nie dopuścić do szerzenia się koronawirusa – poinformowały hongkońskie władze. Wciąż rośnie liczba zachorowań na Covid-19 poza Chinami kontynentalnymi.

Z powodu epidemii szkoły podstawowe i średnie oraz przedszkola w Hongkongu nie wznowiły pracy po przerwie z okazji Chińskiego Nowego Roku, który świętowano pod koniec stycznia. Najnowsza decyzja oznacza, że uczniowie nie wrócą do szkół co najmniej do Wielkanocy.

Wiele szkół w Hongkongu uruchomiło jednak naukę online i lekcje za pośrednictwem telekonferencji.

Sekretarz ds. edukacji Kevin Yeung zaznaczył, że pisemna część egzaminów DSE (miejscowy odpowiednik matury) rozpocznie się zgodnie z planem 27 marca. Wyniki egzaminów będą opóźnione do 15 lipca. Rząd postara się zapewnić piszącym test uczniom maseczki ochronne – przekazała publiczna stacja RTHK.

Uczniowie z Chin kontynentalnych powinni wrócić do Hongkongu co najmniej 14 dni przed egzaminem, gdyż tyle wynosi okres przymusowej kwarantanny.

W Hongkongu odnotowano jak dotąd 81 przypadków Covid-19 i dwa zgony spowodowane tą chorobą. W Chinach kontynentalnych koronawirus zabił już prawie 2,7 tys. osób.

Patogen szerzy się również w innych krajach, w tym we Włoszech, Iranie i Korei Południowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts