Poseł Schreiber: Hasło Trzaskowskiego "Warszawa dla wszystkich" upadło zanim objął urząd

Rafał Trzaskowski / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

– Hasło Trzaskowskiego "Warszawa dla wszystkich" upadło zanim objął on urząd. Jak się okazuje Warszawa ma być tylko dla liberalnych planów i pseudo, postkomunistycznych elit. Na to naszej zgody nie ma, Warszawa ma być dla wszystkich Polaków i marsz musi się odbyć – powiedział Niezalezna.pl poseł PiS, Łukasz Schreiber.

Posła PiS, Łukasza Schreibera zapytaliśmy o to, dlaczego nie zaczekano na decyzję sądu ws. Marszu Niepodległości.

Nie można było ryzykować w tej sytuacji. Nie mogliśmy iść w marszu, który byłby nielegalny. Wczoraj był ostatni dzień żeby uratować tę sytuację. Bardzo się cieszę, bo to bardzo odpowiedzialna decyzja pana prezydenta i pana premiera. Cieszę się również, bo po raz pierwszy będę mógł uczestniczyć w takim marszu – odpowiedział.

Poseł PiS w rozmowie z Niezalezna,pl zachęcił, żeby wszyscy poszli w  tym marszu, bo wszyscy mają zaproszenie.

Żebyśmy wszyscy razem mogli świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości i żeby dominowały tam wyłącznie biało czerwone flagi, a nie partyjne barwy – dodał.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że opozycja nie pójdzie w państwowym marszu, bo to będzie: "marsz hańby".

Przestaje mnie cokolwiek dziwić, co mówi pan Schetyna. Opozycja cały czas gra na destabilizację i mam takie smutne wrażenie, że najbardziej by chcieli, gdyby doszło do jakichś zadym i awantur. Temu też miała służyć decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pomijam już fakt, że hasło Trzaskowskiego "Warszawa dla wszystkich" upadło zanim objął on urząd. Jak się okazuje Warszawa ma być tylko dla liberalnych planów i pseudo, postkomunistycznych elit. Na to naszej zgody nie ma, Warszawa ma być dla wszystkich Polaków i marsz musi się odbyć – powiedział poseł Łukasz Schreiber.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl