Strażaków nie zabraknie

zdjęcie ilustracyjne / Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

  

Mimo większej niż zwykle liczby strażaków na zwolnieniach chorobowych, Wielkopolanie nie powinni się bać o swoje bezpieczeństwo – zapewnił w czwartek rzecznik prasowy wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na chorobowym jest niecałe 2 proc. stanu garnizonu.

Mł. bryg. Sławomir Brandt poinformował, że w żadnej jednostce w regionie nie ma problemu z obsadą dyżurów.

- W Wielkopolsce każdego dnia służbę pełni ponad 380 strażaków gotowych do wyjazdu. Tak było wczoraj, tak jest dziś i tak będzie każdego następnego dnia – niezależnie od liczby osób na zwolnieniach lekarskich. Jeśli chodzi o Poznań, na służbie niezmiennie pozostaje 93 strażaków – powiedział.

Rzecznik przyznał, że w ostatnich dniach rzeczywiście zwiększyła się liczba osób na zwolnieniach lekarskich, ale w skali województwa jest to średnio po jednym strażaku na jednostkę.

W największym stopniu problem dotyczy stolicy regionu, tu na zwolnieniach jest około 7 proc. strażaków. W czwartek na 500 strażaków służących w jednostkach PSP w Poznaniu zwolnienia lekarskie przyniosło ponad 30 osób.

Brandt wyjaśnił, że część strażaków jest na tzw. dyżurach domowych, podczas których funkcjonariusze są gotowi, by o każdej porze stawić się na służbie, więc nie ma możliwości, że w którejś jednostce zabraknie osób do pracy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts