"Cyniczna kalkulacja polityczna, obliczona na wywołanie konfliktu" - Ziobro punktuje HGW!

Zbigniew Ziobro / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

U podstaw decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości leżała cyniczna kalkulacja polityczna, obliczona na wywołanie konfliktu i zamieszek. Tego rodzaju prewencyjna cenzura była przekroczeniem uprawnień - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła wczoraj decyzję o zakazaniu organizacji Marszu Niepodległości. Jak twierdził, "dostawała sygnały", że policja może sobie z tym wydarzeniem nie poradzić.

- Tego rodzaju prewencyjna cenzura, jaką zastosowała, w mojej ocenie była przekroczeniem uprawnień, które leżały w gestii pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Sądzę, że u podstaw tej decyzji leżała raczej taka cyniczna kalkulacja polityczna, obliczona na wywołanie konfliktu i zamieszek w czasie tej manifestacji, która jest przecież już cykliczną imprezą, która gromadzi dziesiątki tysięcy, nawet 100 tysięcy ludzi 

- zaznaczył Ziobro.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i - jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski - na spotkaniu ustalono, że zostanie zorganizowany "wspólny Biało-Czerwony Marsz", który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta, a jego organizacją zajmie się rząd.

Minister sprawiedliwości został zapytany, czy zamierza wziąć udział w marszu 11 listopada organizowany przez rząd pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

- Za wcześnie jeszcze na udzielanie wypowiedzi, co do formy udziału rządu, bo w tej chwili nie posiadam informacji jakie są dokładne ustalenia 

- powiedział Ziobro.

Szef resortu wyraził nadzieję, że marsz będzie przebiegał w spokojny sposób.

- Wierzę w to, że ten marsz będzie odbywał się w sposób spokojny; będzie pod flagą biało-czerwoną i oddamy hołd tym wszystkim, którzy o Polskę kiedyś walczyli. Często też pod różnymi proporcami politycznymi, bo ludzie, którzy oddawali życie za Polskę to ludzie różnych środowisk politycznych i oni wszyscy zasługują na upamiętnienie. Ufam, że tak właśnie się stanie 

- oświadczył Ziobro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pół miliona maseczek dla Polski. Kolejny kraj organizuje wsparcie w walce z pandemią

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Anestiev

  

Tajwan ofiaruje 10 milionów masek ochronnych krajom poważnie dotkniętym pandemią koronawirusa - powiadomiła dzisiaj prezydent Tajwanu Caj Ing-wen. Jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej, do Polski ma trafić z tej puli 500 tys. masek.

Prezydent Caj poinformowała, że Tajwan zwiększył produkcję masek ochronnych, stwarzając możliwość dostarczania ich krajom, w których wzrasta liczba zakażeń nowym koronawirusem.

We wtorek tajwańskie ministerstwo gospodarki ogłosiło, że codzienna produkcja masek chirurgicznych w kraju osiągnęła 13 milionów sztuk. Obecna dzienna wielkość produkcji jest ponad czterokrotnie wyższa niż była na Tajwanie na początku lutego, kiedy średnio produkowano 3,2 miliona masek chirurgicznych dziennie - podała na swej stronie internetowej CNA.

Minister spraw zagranicznych Tajwanu Joseph Wu powiedział, że wśród tych, którzy otrzymają maski, znajdą się sojusznicy dyplomatyczni jego kraju, jak Stany Zjednoczone i państwa europejskie, ale nie sprecyzował, kiedy maski zostaną przekazane.[polecam:https://niezalezna.pl/319506-na-czym-polega-sukces-tajwanu-hanna-shen-brak-wiary-w-prawdomownosc-chin]

Według źródła PAP zastrzegającego anonimowość 500 tys. masek trafi do Polski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts