Strzelanina w nocnym klubie. Napastnik "z Bliskiego Wschodu z długą brodą”. Wiele ofiar!

strzelanina w klubie nocnym / printscreen/ABC

  

Wiele osób zostało zabitych i rannych w wyniku strzelaniny do jakiej doszło w klubie nocnym w Thousand Oaks w Kalifornii w USA. Jak podają amerykańskie media powołując się na relację świadków napastnikiem miał być młody mężczyzna "z Bliskiego Wschodu z długą brodą”.

Policja została powiadomiona o strzelaninie przed północą czasu lokalnego. Jak relacjonują oficerowie napastnik oddał około 30 strzałów.

Eric Buschow, rzecznik biura szeryfa w hrabstwie Ventura powiedział, że przynajmniej 11 osób jest rannych - w tym zastępca szeryfa. Dodał też, że było bardzo wiele ofiar śmiertelnych. Niewykluczone, że liczba rannych wzrośnie.

Napastnik prawdopodobnie został zastrzelony.

Kapitan Garo Kuredjian z biura szeryfa powiedział reporterom, że "setki" osób mogły przebywać w lokalu w czasie strzelaniny.

Klub znajduje się w sąsiedztwie uniwersytetu, którego studenci są tu częstymi gośćmi.

Jeden ze świadków opisywał, że ludzie "świetnie się bawili", gdy nagle mężczyzna wszedł i "zaczął do nich strzelać". Świadek, który zdołał uciec wraz ze swoim pasierbem powiedział, że widział, jak napastnik zastrzelił wiele osób.

Jedna ze studentek, która znajdowała się w klubie opisała, że wszyscy próbowali chronić się nawzajem. Teylor Whittler powiedział ABC 7 News, że studenci ułożyli się jeden na drugim w tylnej części pomieszczenia, gdy rozległy się strzały. Uciekli po tym, gdy ktoś stołkiem barowym wybił okno w lokalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: huffingtonpost.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Abp Głódź apeluje: "Jeśli się bijemy w piersi, to najpierw trzeba uderzyć własne, a nie cudze"

Abp Sławoj Leszek Głódź / Fotomag/Gazeta Polska

  

Nienawiść się nasyca. Tworzy pewne podłoże dla wszelkiego rodzaju upośledzeń i chorób. I to zjawisko jest bardzo niebezpieczne – mówił metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w „Gościu Wiadomości". Podkreślił, że zabójstwo Pawła Adamowicza to „wydarzenie bez precedensu w ostatnich dziesięcioleciach”.

Metropolita zaznaczył, że czas przed pogrzebem prezydenta Gdańska jest „wezwaniem dla wszystkich do miłości, pokoju, zgody, rachunku sumienia, a nade wszystko, do uderzenia się we własne piersi”. [polecam:https://niezalezna.pl/254646-sejm-uczcil-pamiec-pawla-adamowicza-minuta-ciszy-schetyna-zegnamy-kolege-i-przyjaciela]

Ciszej nad tą trumną. Mamy dość wojen, zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Trzeba nam solidarności, spokoju, miłości. Trzeba zacząć od prostych słów, o których mówił papież Franciszek: dziękuję, proszę, przepraszam

– mówił abp Głódź.

Zwrócił również uwagę, że „prezydent Adamowicz ostatnie przesłanie skierował pod znakiem: dzielmy się dobrem, szukajmy dobra”. 

I z tym gestem wzniesionej ręki ze światłem do nieba, zakończył życie. Ale to jego przesłanie pozostaje dzisiaj jego testamentem dla nas wszystkich

– powiedział arcybiskup. 

Abp Głódź przypomniał, że rodzina zamordowanego prezydenta prosi, aby nie eskalować napięcia.

Wierzymy, że dobro jednak zwycięży to zło. Nie możemy bazować na negacji, bo negacja zawsze rodzi negację. Ona nie jest twórcza. I jeśli się bijemy w piersi, najpierw trzeba uderzyć własne, a nie cudze

– mówił. 

Nienawiść się nasyca. Tworzy pewne podłoże dla wszelkiego rodzaju upośledzeń i chorób. I to zjawisko jest bardzo niebezpieczne

– zauważył hierarcha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl