Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika - byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego. Stefan Michnik podejrzany jest o popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

Postać Stefana Michnika wzbudza olbrzymie kontrowersje. Stał się symbolem nierozliczenia zbrodni stalinowskich i w stosunku do niego, tak jak i wszystkich innych przestępców czy osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw z czasów stalinowskich, obowiązują takie same reguły – mówi portalowi Niezalezna.pl poseł PiS, z wykształcenia prawnik, Bartłomiej Wróblewski.

Zdaniem naszego rozmówcy "jeśli został wydany europejski nakaz aresztowania to należy oczekiwać, ze młyny sprawiedliwości będą mielić w taki sam sposób, jak do każdego innego obywatela".

Nie ma żadnych powodów, aby Stefan Michnik był traktowany inaczej niż wszystkie inne osoby, którym takie zarzuty się stawia – dodał poseł PiS.