Michnik w końcu odpowie za swoje zbrodnie? "Wobec wszystkich obowiązują takie same reguły"

Stefan Michnik / TV Republika

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Stefan Michnik podejrzany jest o popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne. – Stał się symbolem nierozliczenia zbrodni stalinowskich i w stosunku do niego, tak jak i wszystkich innych przestępców czy osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw z czasów stalinowskich, obowiązują takie same reguły – mówi portalowi Niezalezna.pl poseł PiS, z wykształcenia prawnik, Bartłomiej Wróblewski.

Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika - byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego. Stefan Michnik podejrzany jest o popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

Postać Stefana Michnika wzbudza olbrzymie kontrowersje. Stał się symbolem nierozliczenia zbrodni stalinowskich i w stosunku do niego, tak jak i wszystkich innych przestępców czy osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw z czasów stalinowskich, obowiązują takie same reguły – mówi portalowi Niezalezna.pl poseł PiS, z wykształcenia prawnik, Bartłomiej Wróblewski.

Zdaniem naszego rozmówcy "jeśli został wydany europejski nakaz aresztowania to należy oczekiwać, ze młyny sprawiedliwości będą mielić w taki sam sposób, jak do każdego innego obywatela".

Nie ma żadnych powodów, aby Stefan Michnik był traktowany inaczej niż wszystkie inne osoby, którym takie zarzuty się stawia – dodał poseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Epidemia koronawirusa w Korei Płd.

/ pixabay.com

  

- Liczba potwierdzonych w Korei Płd. przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w piątek do 204 – poinformowała agencja Yonhap. Władze utworzyły "strefę zarządzania specjalnego", obejmującą 2,5-milionowe miasto Daegu, gdzie wykryto większość spośród 100 nowych infekcji.

Wirus szybko rozprzestrzenia się po kraju, ale władze podkreślają, że epidemia wciąż jest możliwa do opanowania

– podała południowokoreańska agencja Yonhap.

Liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła w ciągu ostatnich trzech dni niemal czterokrotnie.

Już łącznie 128 przypadków wiązanych jest z nabożeństwami jednego z ruchów religijnych w Daegu w środkowej części kraju. Podejrzewa się, że wiele osób na tych nabożeństwach mogła zarazić 61-letnia kobieta określana jako "pacjentka 31", ponieważ była 31. osobą w Korei Płd., u której potwierdzono zakażenie.

Prezydent Korei Płd. Mun Dze In ocenił, że sytuacja stała się "bardzo poważna" i wezwał rząd do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań. Przestrzegł jednak przed "nadmiernym niepokojem" i zaapelował do mieszkańców kraju, aby kontynuowali normalne życie.

Daegu i sąsiednie miasto Czeongdo określono jako "strefy zarządzania specjalnego"

- podał Yonhap, nie wyjaśniając praktycznych konsekwencji tej decyzji.

Mer Daegu zaapelował do mieszkańców, by w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz. Natomiast w stolicy kraju, Seulu, władze zakazały demonstrowania w centrum miasta.

Szpitale będą teraz mogły izolować pacjentów z chorobami dróg oddechowych, by zapobiec zakażeniom w placówkach służby zdrowia – powiedział dziennikarzom minister zdrowia i opieki społecznej Park Neung Hu. Alert epidemiologiczny pozostaje na poziomie "pomarańczowym", czyli trzecim pod względem zagrożenia.

W środę w Czeongdo zmarł 63-letni mężczyzna, u którego pośmiertnie wykryto zakażenie koronawirusem. Grupa ekspertów oceniła, że zgon mógł być spowodowany wirusem, choć możliwa jest również inna przyczyna

– ogłosiły Koreańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts