Potwierdzenie solidnego mandatu Trumpa

  

Od mniej więcej trzech miesięcy amerykańskie media głównego nurtu zapowiadały wielką niebieską falę (tym kolorem zwyczajowo określa się demokratów), która miała się przelać przez USA podczas wyborów uzupełniających do Kongresu: jednej trzeciej Senatu i całej Izby Reprezentantów. Tymczasem z tsunami zrobił się ledwie przypływ, który choć na rzecz demokratów zagarnął izbę niższą, to w rękach republikanów pozostawił Senat, gdzie nie tylko utrzymali oni przewagę, ale ją nawet zwiększyli.

Brak większości w izbie niższej nie jest niczym nowym, bo przez ok. 60 lat izba ta nie wychodziła z rąk demokratów – dopiero w 1994 r. udało się republikanom ją odzyskać. Od dziś, mając jedną izbę przeciw sobie, Donald Trump będzie miał trochę trudniej, ale jednocześnie pokazał, że posiada solidny mandat dużej części Amerykanów. W dużej mierze bowiem głosowanie było referendum nt. stosunku Amerykanów do prezydenta, które zakończyło się remisem ze wskazaniem na tego ostatniego. Także opowieści o odsunięciu Trumpa od władzy na drodze impeachmentu można już między bajki włożyć, bo do tego trzeba współpracy obu partii, na co się nie zanosi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl