Magnez to lepszy sen

/ ArtsyBee

  

Według statystyk około 70 milionów Amerykanów cierpi na zaburzenia snu o różnym nasileniu. W większości przypadków suplementacja magnezu jest skutecznym środkiem zaradczym na stany bezsenności.

Leki nasenne wymuszają na organizmie przejście w stan ospałości, jednak choć noc minie bez przebudzeń, następnego dnia czujemy się senni. Niedospanie stanowi istotną przeszkodę w utrzymaniu dobrej koncentracji. W sferze emocjonalnej pojawia się obniżenie nastroju. Zaburzenia snu wpływają na zmiany fizjologiczne sprzyjające schorzeniom sercowo-naczyniowym, cukrzycy i osteoporozie.

Liczba dorosłych Amerykanów narażonych na negatywne skutki bezsenności może sięgać nawet 47 milionów. Chcąc zaradzić tej sytuacji, jedna czwarta z nich ucieka się do zażywania środków nasennych. Jednak środki nasenne powodują  różne skutki uboczne.  Dr Mark Sircus, specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, w swojej książce pt.,,Filary zdrowia” przedstawia prosty sposób na walkę z zaburzeniami snu.

W skali globalnej ponad połowa populacji powyżej 65 roku życia cierpi z powodu mniej lub bardziej poważnej bezsenności. Naukowcy jednak udowadniają, że zaburzenia snu wcale nie są nieuchronną konsekwencją procesu starzenia się.

Magnez wpływa tonizująco na funkcjonowanie układu nerwowego – ma potwierdzone działanie antystresowe i wyciszające. U osób w podeszłym wieku suplementacja magnezu wpływa korzystnie na jakość snu, gdyż obniża wydzielanie kortyzolu, po części odpowiedzialnego za zaburzenia w tej sferze. W trakcie eksperymentów na zwierzętach stwierdzono, że niedobór magnezu stanowi główną przyczynę zaburzeń snu. 

Problemy ze snem potęgują się wraz z upływem lat, co oczywiście stopniowo redukuje umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Suplementacja magnezu w pewnym stopniu cofa zegar biologiczny w zakresie anomalii snu. Magnez jest jedną z podstawowych substancji mineralnych odgrywających kluczową rolę w funkcjonowaniu układu mięśniowo-szkieletowego. Wspomaga rozluźnienie mięśni i dzięki temu działa kojąco na cały organizm, umożliwia głębokie rozluźnienie i spokojniejszy sen.

W projekcie badawczym autorstwa dr. W. Davisa 99% pacjentów, którzy stosowali terapię chlorkiem magnezu, bardzo szybko odzyskało prawidłowy sen. Dr Davis w leczeniu bezsenności stosował chlorek magnezu. Bardzo korzystnie na normalizację naszego snu działa ciepła kąpiel w wodzie z chlorkiem magnezu. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PO szykuje konwencję w Warszawie

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PO organizuje w sobotę w Warszawie konwencję, która ma być m.in. wstępem do nadchodzącej kampanii wyborczej do europarlamentu. 

Na ten tydzień zaplanowano też rozmowy szefa PO Grzegorza Schetyny z liderami PSL, Nowoczesnej i SLD na temat wspólnego startu w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zaplanowana na tysiąc uczestników konwencja ma być m.in. wstępem do zaplanowanych na 26 maja wyborów do PE.

Konwencja będzie składać się z dwóch części - ogólnej, gdzie głos zabiorą m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, oraz trzech paneli dyskusyjnych, dotyczących świadomości społecznej, równości kobiet i mężczyzn oraz opieki zdrowotnej.

Szef klubu PO-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann zapewnia, że rozmowy z ewentualnymi koalicjantami na wybory europejskie przebiegają dobrze, choć przez ostatni tydzień zostały zawieszone ze względu na śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Niedawno atmosferę między Platformą i Nowoczesną zepsuło przejście do klubu PO ośmiu posłów związanych wcześniej z Nowoczesną, w tym szefowej klubu tej partii Kamili Gasiuk-Pihowicz. 

Według Neumanna startu kampanii wyborczej PO można spodziewać się na początku kwietnia. Do tego czasu gotowe powinny być już listy wyborcze.

W nieoficjalnych rozmowach padają m.in. nazwiska byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, byłej premier Ewy Kopacz, b. premiera, b. szefa NPB Marka Belki i b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Startować mieliby także dotychczasowi europosłowie PO: były premier i b. przewodniczący PE Jerzy Buzek, dwoje byłych unijnych komisarzy: Danuta Huebner i Janusz Lewandowski, b. szef MSZ Dariusz Rosati, Jan Olbrycht czy Tadeusz Zwiefka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl