Dobre wieści z Bornholmu

  

Od 40 lat Polska i Dania toczyły spór o to, gdzie ma przebiegać granica wokół wyspy Bornholm. Na Wszystkich Świętych otrzymaliśmy radosną informację, że spór ten się kończy. Ma to duże znaczenie dla relacji polsko-duńskich, ale przede wszystkim jest to sukces władz polskich, które przesunęły na północ granicę polskiej strefy ekonomicznej.

Tym samym została też usunięta potencjalna przeszkoda dla gazociągu Baltic Pipe, który ma przebiegać przez to terytorium. Do tej pory mieliśmy tymczasowe porozumienie, które miało sankcjonować budowę pomimo sporu terytorialnego. Teraz, gdy ta niewiadoma została wyjaśniona, prace nad projektem Baltic Pipe idą pełną parą. Ostateczna decyzja inwestycyjna w sprawie projektu ma zapaść na przełomie listopada i grudnia, zatem wieści z Bornholmu to kolejna jaskółka dobrych zmian w tym zakresie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts