Ukradł samochód z ładunkiem za 1 mln zł i… nie mógł zawrócić!

policja, zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Do nietypowej kradzieży doszło na terenie jednej z firm w Białej Podlaskiej. Złodziej ukradł samochód ciężarowy z ładunkiem o wartości ponad miliona złotych. Swój łup porzucił jednak zaledwie dwa kilometry dalej.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili, że w pierwszej kolejności łupem złodzieja padły kluczyki do auta. Następnie sprawca ukradł samochód ciężarowy wraz z ładunkiem wartym ponad 1 000 000 zł. Łączna suma strat w wyniku zdarzenia wyniosła ponad 1,2 mln zł. Złodziej porzucił auto dwa kilometry dalej. 

- Z uwagi, że właściciel odzyskał skradzione mienie, przestępstwo to nie zostało zgłoszone organom ścigania – informuje policja.

Policjanci dość szybko ustalili personalia mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie tego czynu. Okazał się nim to 42-letni mieszkaniec miasta. W rozmowie z policjantami przyznał, że wykorzystał moment nieuwagi i z pomieszczenia służbowego skradł kluczyki jednego z aut, którym następnie odjechał. 

Dlaczego zatem porzucił swój łup? Z rozbrajającą szczerością złodziej przyznał, że… na jednej z ulic nie mógł zawrócić i pozostawił samochód.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Orban: Tworzymy fundusz epidemiczny. Dodatkowe wynagrodzenie dla służby zdrowia

/ By Elekes Andor - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87177950

  

Stworzenie funduszu epidemicznego na Węgrzech ogłosił dzisiaj premier Viktor Orban występując w Radiu Kossuth. Zapowiedział między innymi dodatkowe wynagrodzenie w tym roku dla pracowników służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem.

- Całą energię koncentrujemy na tym, jak pomóc Węgrom, jak uratować jak najwięcej istnień ludzkich. Jutro minister odpowiedzialny za koordynację pracy rządu Gergely Gulyas przedstawi Węgrom fundusz epidemiczny, który utworzyliśmy. Zawiera on rozmaite środki pieniężne – powiedział Orban.

Jednym z elementów planu będzie dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników służby zdrowia.

- Już teraz mogę powiedzieć, że w tym roku każdemu pracownikowi służby zdrowia będziemy mogli zapewnić 500 tys. forintów (6300 zł) dodatkowego wynagrodzenia w uznaniu za ich pracę

– oznajmił premier.

Dodał, że plan ten zawiera jeszcze sporo innych elementów.

Orban zapowiedział również, że we wtorek zostanie przedstawiony największy w historii Węgier gospodarczy plan działania, który będzie się składał z czterech części. Dwie z nich mają dotyczyć zatrudnienia.

Premier poinformował, ze w ciągu ostatniej doby zmarło na Węgrzech pięć osób zakażonych koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w ten sposób do 26. Do tej pory stwierdzono zakażenia u 623 osób, a 43 uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts