Rekordowy Bieg Niepodległości! Wydano 20 tysięcy pakietów startowych

Zdjęcie ilustracyjne / fot. aktywnawarszawa.waw.pl

  

Organizatorzy 30. Biegu Niepodległości w Warszawie spodziewają się w niedzielę rekordu frekwencji w historii biegów ulicznych w Polsce. Rozdysponowano 20 tysięcy pakietów startowych, a ubiegłoroczną edycję, najlepszą pod tym względem, ukończyło 15 tys. osób.

"Ten bieg będzie zwieńczeniem warszawskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Przez kilka godzin będziemy uczestniczyć w pięknej, uśmiechniętej i sportowej alternatywie dla innych wydarzeń tego dnia na ulicach stolicy" - wspomniała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podczas konferencji zapowiadającej niedzielny bieg.

Jak podkreśliła, Bieg Niepodległości jest największym wydarzeniem Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć", do której zaliczają się także organizowane przez miasto Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Powstania Warszawskiego.

W ubiegłorocznej edycji Biegu Niepodległości wzięło udział ponad 15 tys. osób, co było rekordem w historii biegów ulicznych w Polsce. W tym roku przygotowano aż 20 tys. numerów startowych, które rozdysponowano w ciągu zaledwie czterech dni. Oprócz biegu głównego na 10 km, przewidziano rywalizację na wózkach, marsz nordic walking oraz dla najmłodszych "Milę na stulecie" na dystansie 1918 m.

Tradycyjnie już trasa wiedzie Al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości. Start i metę zlokalizowano przy ul. Stawki, nieopodal Ronda Zgrupowania AK Radosław, gdzie na kilkudziesięciometrowym maszcie powiewa największa w Warszawie flaga narodowa.

Przed startem zaplanowanym na godz. 11.11 tysiące biegaczy odśpiewa hymn, a uczestników powita Józef Piłsudski w historycznym samochodzie. Podczas biegu uczestnicy w białych i czerwonych koszulkach z napisem "Warszawa - stolica wolności 1918-2018" utworzą "żywą" flagę Polski.

Kolejny raz partnerem biegu jest PKO Bank Polski, którego fundacja wspiera finansowo chore dzieci. W tym roku pomoc otrzyma cierpiąca na mózgowe porażenie dziecięce sześcioletnia Zosia. Każdy, kto ukończy bieg z przypiętym napisem "biegnę dla Zosi", pomoże w zbiórce pieniędzy na kosztowną operację dziewczynki w USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lubnauer poszła do TVN oburzona mową nienawiści. Zapomniała, co wcześniej mówiła o Adamowiczu

Katarzyna Lubnauer / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

„Dziś cała Polska jest fizycznie lub myślami w Gdańsku. Paweł Adamowicz - będziemy pamiętać” – pisała wczoraj na Twitterze Katarzyna Lubanuer. Dziś poszła do TVN 24 i w programie „Kawa na ławę” mówiła o hejcie, walce z mową nienawiści, czy odpowiedzialności zawodu polityka. Zapewne zapomniała, co mówiła o Pawle Adamowiczu przed wyborami samorządowymi w 2018 roku.

Katarzyna Lubanuer uczestniczyła wczoraj w uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza. Na Twitterze pisała:

Dziś szefowa Nowoczesnej gościła w mediach. W TVN 24 zastanawiała się w jaki sposób wyplenić hejt z debaty publicznej.

Spór z natury jest wpisany w politykę, musi on służyć wypracowaniu rozwiązań, a nie wzajemnemu atakowaniu bez merytorycznych podstaw

– mówiła.

Zaznaczyła, że „jeśli nie skończymy z językiem nienawiści to w jakiś sposób ta śmierć będzie na darmo”.

Zawód polityka to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Nasze postawy wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa

- oceniła przewodnicząca .N.

W sieci przypomniano Lubnauer, co mówiła o kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska - jeszcze przed wyborami samorządowymi.

"Dla nas Adamowicz jest kandydatem nie do zaakceptowania.  Jest to człowiek, który jest jednak politykiem skompromitowanym. To wszystko co się dzieje, te niejasności dotyczące jego majątku, niejasności dotyczące jego związku z Amber Gold, to wszystko powoduje, że nie bylibyśmy w stanie nigdy go poprzeć – mówiła wówczas Katarzyna Lubanuer.

Jaką postawę prezentuje Lubanuer wszyscy widzą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl