Kosiarze umysłów

  

Antyszczepionkowa histeria to problem wielu krajów, nie tylko Polski. Na rozwiniętym Zachodzie, paradoksalnie, jest on większy niż u nas. Wiele wskazuje na to, że za propagowaniem zabobonu stoją rosyjskie trolle internetowe, bo rosyjska machina wojny informacyjnej podłącza się pod każdy temat, który może zasiać chaos na Zachodzie.

Inna sprawa, że to broń obosieczna, bo antyszczepionkowa histeria szerzy się tak samo w Rosji. Głównym problemem nie jest więc propaganda moskiewska, ale ciemnota, w której pogrąża się świat. Ciemnota, która ma się w dodatku za oświeconą. Żeby uwierzyć, że szczepionki to zło, trzeba nie mieć najmniejszej wiedzy nie tylko o medycynie, ale też historii. Wynalezienie szczepionek zmieniło świat w XIX w., wcześniej mniejszość dożywała późnej starości, nie mówiąc o wysokiej śmiertelności dzieci. Ale skąd ludzie mają to wiedzieć, gdy systemy oświaty nastawione są na produkowanie konsumentów i pracowników korporacji, a uniwersytety zajmują się podważaniem prawd obiektywnych. Rozwój technologii zaś powoduje, że rośnie liczba ludzi, którzy nie przeczytali w życiu żadnej książki, ale uważają, że mają pełnię wiedzy, bo siedzą ciągle w internecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts