Donek show

  

„Donek show”. Tak można skwitować przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. wyjaśnienia afery Amber Gold. Furda tam, co tak naprawdę z niego zostanie. Wszak zwolennicy b. premiera i tak nie uwierzą, że obecny szef Rady Europejskiej jest w jakiś sposób odpowiedzialny za to, co stało się w sprawie piramidy finansowej sprzed sześciu lat. A nawet jak im się dostarczy dowodów, to przykład poparcia dla skazanej prawomocnym wyrokiem Hanny Zdanowskiej pokazuje, że nie będzie to dla nich stanowić problemu.

Inną sprawą jest, że członkowie komisji zachowywali się momentami, jakby o tym, że na przesłuchaniu stanie kluczowy świadek, dowiedzieli się chwilę przed tym, jak otoczony kordonem ochroniarzy i wianuszkiem rozanielonych dziennikarek i przejętych dziennikarzy Tusk wszedł do budynku komisji. Jakby nie wiedzieli, że wykorzysta on każdą okazję do złośliwości i brylowania przed kamerami, a „usłużne media” skrzętnie wykorzystają to, komentując np. „Mistrz i Małgorzata” (Wassermann). To członkowie komisji dopuścili do „Tusk show”, prowadząc monologi, uprawiając publicystykę i wdając się w dyskusje. Tusk sprowadził ich do swojego poziomu i pokonał doświadczeniem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts