Nieudolność rządu Tuska wobec afery Amber Gold. „Dziś przekonuje, że miał od tego ludzi”

Donald Tusk / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiceprzewodniczący komisji ds. afery Amber Gold, poseł PiS Jarosław Krajewski był gościem Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" w Telewizji Republika. Tematem rozmowy było wczorajsze przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska. - Usłyszeliśmy potwierdzenie, że osobiście (Tusk - red.) nie zapoznał się z notatką Krzysztofa Bondaryka, którą otrzymało sześć najważniejszych osób w państwie. Gdy należało już przedsięwziąć działania przeciw Amber Gold, Polacy zdążyli zainwestować 120 mln złotych – zauważył Krajewski.

W poniedziałek przed komisją ds. Amber Gold stanął ostatni i najważniejszy świadek - były premier Donald Tusk. Przesłuchanie trwało wiele godzin a szef Rady Europejskiej unikał prostych odpowiedzi na pytania, ale nie szczędził złośliwości w kierunku komisji.

Wiceprzewodniczący komisji Jarosław Krajewski był dziś gościem Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" w Telewizji Republika.

- Usłyszeliśmy potwierdzenie, że osobiście nie zapoznał się z notatką Krzysztofa Bondaryka, którą otrzymało sześć najważniejszych osób w państwie. Zawarto tam informacje, że Amber Gold to piramida finansowa. Wskazano również, że lokowane przez klientów środki w Amber Gold wyprowadzane są do OLT Express. Gdy należało już przedsięwziąć działania przeciw Amber Gold, Polacy zdążyli zainwestować 120 mln złotych

– powiedział Krajewski odnosząc się do przesłuchania Donalda Tuska.

-  Mamy setki tysięcy dokumentów. Jeśli Donald Tusk nie wykorzystał szansy, aby wskazać wiarygodne uzasadnienie, stracił wiele. Wczoraj mieliśmy do czynienia z typową obroną byłego premiera

- mówił wiceszef komisji.

- Bronisław Komorowski zapoznał się z notatką na 10 dni przed upadkiem firmy Amber Gold, tak wynika z naszej dokumentacji. Gdy afera wybuchła, Donald Tusk nadal nie zapoznał się z informacją. Dziś trzyma się wersji, że miał od tego sztab ludzi. To rzecz, o której moglibyśmy rozmawiać godzinami

- dodał Krajewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Do Trumpa tylko po testach na koronowirusa

Donald Trump / Palácio do Planalto from Brasilia, Brasil / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

  

Osoby mające znaleźć się w pobliżu prezydenta USA Donalda Trumpa lub wiceprezydenta Mike'a Pence'a będą poddane szybkiemu testowi na koronawirusa - poinformował w piątek rzecznik Białego Domu Judd Deere.

"Począwszy od dzisiaj każdy, kto ma się znaleźć w bezpośredniej bliskości" Trumpa lub Pence'a "będzie miał przeprowadzany test na Covid-19, aby wykryć przedsymptomatycznych lub pozbawionych symptomów (choroby) nosicieli i ograniczyć ryzyko nieumyślnego zakażenia" - powiedział Deere.

W czwartek Trump poddał się ponownie testowi na koronawirusa, rezultat okazał się negatywny, jak poinformował jego osobisty lekarz Sean Conley.

Po raz pierwszy Trump poddał się testowi na koronawirusa w marcu, kiedy okazało się, że miał bezpośredni kontakt z brazylijskim politykiem, który okazał się zakażony. Również wówczas rezultat badania okazał się negatywny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts