Komu zadośćuczynienie?

  

Europejski Trybunał Praw Człowieka zaproponował zapłatę zadośćuczynienia dla byłego prezesa piramidy finansowej Amber Gold, by zrekompensować mu zbyt długie przebywanie w areszcie.

Nie po raz pierwszy europejską instytucję ogarnęła pomroczność jasna. Absurdem jest nie tylko pomysł rekompensaty finansowej dla oskarżonego o oszukanie 19 tys. osób Marcina P., lecz także mówienie o zadośćuczynieniu wobec oskarżonego, który przecież sam powinien wyrównać szkody. To nie pierwsza tak niedorzeczna decyzja trybunału, który „zasłynął” m.in. z poparcia decyzji nakazującej pozbawienie życia ciężko chorego Alfiego Evansa. Europejskie instytucje powołane do obrony praw człowieka, zamiast dbać o prawa bezbronnych, słabych i pokrzywdzonych, martwią się losem silnych, hałaśliwych i oskarżonych o poważne przestępstwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl