Wąs Marszałka - nietypowy pomysł świętowania Niepodległości w Gnieźnie

  

Mieszkańcy Gniezna 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości świętować będą z... wąsem marszałka Józefa Piłsudskiego. Wąsy można wykonać samemu – z filcu lub kartonu. 11. listopada wszyscy mieszkańcy mają wyruszyć w Kolorowym Pochodzie dla Niepodległej.

Gnieźnieński magistrat podkreśla, że 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to święto, które w Gnieźnie obchodzone będzie z należytym szacunkiem i powagą w trakcie oficjalnych uroczystości. Władze miasta wskazują jednak, że to szczególna rocznica, więc aby zachęcić wszystkich mieszkańców, do wspólnego i radosnego świętowania proponują – świętowanie z „Wąsem Marszałka”.

Wystarczy kawałek brystolu, filcu lub innego wybranego materiału, taśma klejąca lub klej, patyczek lub nie i w ciągu 3 minut mamy gotowy atrybut, z którym zapraszamy 11 listopada 2018 o godzinie 11.00 pod Bazylikę Prymasowską, spod której - po zakończonej mszy św. - wyruszy Kolorowy Pochód dla Niepodległej w na gnieźnieński Rynek

– podkreśla magistrat.

Prezydent Gniezna Tomasz Budasz tłumaczył, że w mieście 100-lecie niepodległości świętowane będzie w różnych formach.

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze z ważnych rocznicowych wydarzeń w tym roku. W Gnieźnie świętujemy Narodowe Święto Niepodległości na kilka sposobów: uroczyście, uczestnicząc we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Prymasowskiej i składając wiązanki kwiatów pod pomnikiem; sportowo w Biegu Niepodległości; ale też na wesoło uczestnicząc w Barwnym Pochodzie, w akcji "Stulecie z Wąsem Marszałka" i w koncertach na Rynku

 – mówił Budasz.

Jak dodał, „już kolejny rok będzie towarzyszyć nam aktor w przebraniu Marszałka Piłsudskiego tym razem w towarzystwie Ignacego Jana Paderewskiego. Bardzo chciałbym, żeby gnieźnianie tego dnia świętowali wspólnie. Wspólnie, radośnie i z przymrużeniem oka. Dlatego właśnie promujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Stulecie z Wąsem Marszałka”.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Gniezna mieszkańcy mogą znaleźć wzory wąsów do wykonania. Organizatorzy akcji podkreślają, że kolor, ani rozmiar wąsów nie ma żadnego znaczenia – ważne, by ta inicjatywa zintegrowała mieszkańców. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lubnauer poszła do TVN oburzona mową nienawiści. Zapomniała, co wcześniej mówiła o Adamowiczu

Katarzyna Lubnauer / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

„Dziś cała Polska jest fizycznie lub myślami w Gdańsku. Paweł Adamowicz - będziemy pamiętać” – pisała wczoraj na Twitterze Katarzyna Lubanuer. Dziś poszła do TVN 24 i w programie „Kawa na ławę” mówiła o hejcie, walce z mową nienawiści, czy odpowiedzialności zawodu polityka. Zapewne zapomniała, co mówiła o Pawle Adamowiczu przed wyborami samorządowymi w 2018 roku.

Katarzyna Lubanuer uczestniczyła wczoraj w uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza. Na Twitterze pisała:

Dziś szefowa Nowoczesnej gościła w mediach. W TVN 24 zastanawiała się w jaki sposób wyplenić hejt z debaty publicznej.

Spór z natury jest wpisany w politykę, musi on służyć wypracowaniu rozwiązań, a nie wzajemnemu atakowaniu bez merytorycznych podstaw

– mówiła.

Zaznaczyła, że „jeśli nie skończymy z językiem nienawiści to w jakiś sposób ta śmierć będzie na darmo”.

Zawód polityka to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Nasze postawy wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa

- oceniła przewodnicząca .N.

W sieci przypomniano Lubnauer, co mówiła o kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska - jeszcze przed wyborami samorządowymi.

"Dla nas Adamowicz jest kandydatem nie do zaakceptowania.  Jest to człowiek, który jest jednak politykiem skompromitowanym. To wszystko co się dzieje, te niejasności dotyczące jego majątku, niejasności dotyczące jego związku z Amber Gold, to wszystko powoduje, że nie bylibyśmy w stanie nigdy go poprzeć – mówiła wówczas Katarzyna Lubanuer.

Jaką postawę prezentuje Lubanuer wszyscy widzą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl