Tak właśnie "działał" rząd PO-PSL. „Słabość państwa za czasów Donalda Tuska została obnażona”

Ryszard Terlecki / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Komisja śledcza ds. Amber Gold sobie poradziła; słabość państwa w czasach gdy premierem był Donald Tusk została obnażona - ocenił dziś przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Według niego "trudno było oczekiwać", że Tusk przyzna się przed komisją do własnych błędów.

Wczoraj komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchiwała b. premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Nie miałem przekonania, że nastąpi w tym ostatnim przesłuchaniu jakiś przełom, jakiś fajerwerk nowych rewelacji. To raczej podsumowanie i to podsumowanie, wydaje mi się, pokazało słabość państwa w tamtych czasach i pewną niefrasobliwość władzy, zarówno w stosunku do organów państwa i ich działania, jak i do tego, co powinno być przedmiotem niepokoju służb

- ocenił Terlecki w Radiu Plus.

Według niego, komisja wraz z jej przewodniczącą Małgorzatą Wassermann (PiS), sobie poradziła "w tym sensie, że słabość państwa (w okresie gdy premierem był D. Tusk) została obnażona".

Wicemarszałek Sejmu dodał, że "trudno było oczekiwać", iż Tusk przyzna przed komisją, że w sprawie Amber Gold popełnił błędy.

To jest bardzo sprawny dyskutant, znajdujący ripostę na każde pytanie i należało się spodziewać, że to tak będzie wyglądać, że to będzie taki ping pong bon motów i czasem ostrych wypowiedzi

- zaznaczył Terlecki.

- Jego zwolennicy uważają, że wypadł świetnie, a my uważamy, że dobrze wypadła przewodnicząca komisji - podkreślił Terlecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gruzja: Przerwane obrady parlamentu. Powodem... odór w sali plenarnej

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Silnie i nieprzyjemnie pachnąca substancja znalazła się dziś w sali plenarnej gruzińskiego parlamentu, co spowodowało przerwanie obrad. Opozycja oskarżona została o przeprowadzenie "chemicznego ataku na ustawodawców".

Jak pisze agencja AFP, niezidentyfikowana substancja miała woń trudną do zniesienia, co spowodowało, że parlamentarzyści musieli opuścić salę obrad. Gruzińska telewizja podała, że na miejsce przybyli eksperci kryminalistyczni, którzy pobrali próbki powietrza i po wywietrzeniu sali obrady zostały wznowione.

Według telewizyjnych przekazów o wniesienie do parlamentu cuchnącej substancji jest podejrzany poseł opozycji Lela Keburia, który wchodząc na salę obrad trzymał w ręku jakiś przedmiot, przykryty szalikiem. Incydent bada gruzińskie MSW pod kątem "próby umyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała". Grozi za to od trzech do pięciu lat więzienia.

Dzisiejsza sesja plenarna była długo oczekiwana zarówno przez stronę rządzącą, jak i opozycję, bowiem parlament głosował w sprawie mianowania 14 sędziów Sądu Najwyższego. Opozycja uważa, że nowi sędziowie to "marionetki" partii rządzącej Gruzińskie Marzenie.

W drugiej połowie listopada w stolicy Gruzji, Tbilisi odbyły się wielotysięczne protesty, których uczestnicy domagali się zmiany ordynacji wyborczej z mieszanej na proporcjonalną. Policja używała armatek wodnych, zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Opozycja uważa, że obecny system wyborczy faworyzuje partię rządzącą, która posiada 77 proc. mandatów w parlamencie po zdobyciu 48,7 proc. głosów w wyborach w 2016 r. W niedzielę 17 listopada w Tbilisi zebrało się ponad 20 tys. protestujących i była to największa w ostatnich latach opozycyjna demonstracja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl