Kiedy raport końcowy w sprawie Amber Gold? Członek komisji ujawnia

Amber Gold / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jeżeli nie byłoby dowodów, nie składalibyśmy zawiadomień do prokuratury – powiedział dziś w rozmowie z Dorotą Kanią Wojciech Zubowski, członek komisji śledczej ds. Amber Gold. Ujawnił ile zawiadomień skierowano do prokuratury oraz kiedy można liczyć na publikację raportu końcowego z prac komisji.

W Rozmowie Poranka – 24 Pytania Dorota Kania pytała posła Zubowskiego m.in. o to, ile osób może wskazać raport komisji śledczej ds. Amber Gold jako winnych zaniedbań, jeśli chodzi o nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem piramidy finansowej.

Członek komisji stwierdził, że nie chce o tym mówić, do czasu, gdy raport nie jest jeszcze ukończony.

Na chwilę obecną komisja skierowała już około 20 zawiadomień do prokuratury o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa. Wskazanych osób jest więcej, bo to były zarówno zawiadomienia, które były kierowane przeciwko pojedynczym osobom, jak i w przypadku grup pracowników. Tak było bodajże w przypadku jeśli chodzi o Urząd Lotnictwa Cywilnego, czy też BGŻ

– mówił Wojciech Zubowski.

A co z politykami?

– Tu nie chciałbym o tym mówić, w momencie, gdy nie zakończyliśmy wszystkich prac. Myślę, że przy listopadowej prezentacji raportu, dostaniecie państwo pełną informację na temat tego, przeciwko komu zawiadomienia zostały skierowane – dodał.

Liczymy na to, że końcowy raport ws. Amber Gold uda nam się przedstawić już w listopadzie. Chcemy jeszcze na spokojnie przeanalizować zeznania. Natomiast dokumenty i wnioski będą jeszcze przez prokuraturę analizowane przez wiele miesięcy. Nie zapominajmy też, że cały czas toczy się zwykłe postępowanie ws. Amber Gold.  Komisja śledcza miała zająć się bezczynnością i niechlujnością działania organów państwowych

– mówił.

Posła PiS poproszono o ocenę wczorajszego przesłuchania Donalda Tuska.
- Z zeznań świadków, z tego co mogliśmy usłyszeć wcześniej na posiedzeniach komisji wynikało, że nadzoru nad służbami nie było. Zeznania Donalda Tuska w pełni to potwierdziły - powiedział.

Mówił również o słowach dotyczących pracy Michała Tuska.

Nie trafia do mnie, że Donald Tusk dowiedział się o tym z gazet

– powiedział.

Ocenił, że jednym z najbardziej uderzających momentów było stwierdzenie Tuska, że nie widzi podstaw do tego, żeby jego ministrowie ponieśli jakąkolwiek odpowiedzialność.

- Dla mnie to szokujące. Wiemy jak skończyła się sprawa Amber Gold, w zasadzie cały czas się toczy. Tymczasem zdaniem Tuska jego ministrowie nie muszą ponosić konsekwencji, bo nie byli za to odpowiedzialni - zaznaczył Zubowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts