Straż Graniczna przechwyciła "lewe" papierosy

Straż Graniczna / strazgraniczna.pl

  

Blisko 33 tys. paczek papierosów i ponad 300 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy przejęła śląska Straż Graniczna. Wartość nielegalnego towaru szacowana jest na 670 tys. zł. Gdyby trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 800 tys. zł.

Rzeczniczka śląskiego oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Walczak poinformowała, że nielegalne wyroby tytoniowe przewoził kierowca zatrzymanego w Sosnowcu samochodu osobowego. Wiózł 430 paczek papierosów oraz pół kilo krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Podczas dalszych czynności, prowadzonych na terenie kilku miast aglomeracji śląskiej, przeszukano lokal mieszkalny, działkę rekreacyjną oraz drugi pojazd, który należał do zatrzymanego mężczyzny. W wyniku tych działań funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli łącznie 32 805 paczek papierosów oraz blisko 314 kilogramów krajanki tytoniowej

- podała mjr Walczak.

Wartość znalezionego towaru SG oszacowała na ponad 670 tys. zł. Gdyby ten towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa straciłby prawie 809 tys. zł.

Zatrzymanemu, obywatelowi Polski, został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, polegającego na przechowywaniu wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Grozi za to kara do trzech lat więzienia. Nielegalny towar zostanie przekazany funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmierć po obrazie Mahometa w sieci

zdjęcie ilustracyjne / Marco Verch Professional Photographer and Speacker CC BY 2.0

  

Co najmniej cztery osoby zginęły, a około 50 odniosło obrażenia dziś w starciach z policją, które wybuchły na południu Bangladeszu z powodu obraźliwego wpisu na Facebooku o proroku Mahomecie - poinformowała miejscowa policja.

Do starć doszło w dystrykcie Bhola, około 200 km od Dhaki, gdy kilkuset muzułmanów zebrało się, by żądać natychmiastowego postawienia przed sądem domniemanego autora wpisu, zatrzymanego już w piątek hindusa.

- Protestujących zapewniono, że oskarżony trafił do aresztu i wszczęto wobec niego działania prawne, ale oni nie słuchali i zaczęli obrzucać funkcjonariuszy kamieniami

- powiedział przedstawiciel lokalnej policji Salahuddin Miah.

Według jego relacji policjanci w samoobronie zaczęli strzelać ślepymi nabojami, ale „tłumu był nie do opanowania” i zmusił funkcjonariuszy do schronienia się w jednym z okolicznych budynków.

W 160-milionowym Bangladeszu, w którym ponad 90 proc. mieszkańców stanowią wyznawcy islamu, co pewien czas dochodzi do wybuchów przemocy na tle wyznaniowym.

W październiku 2016 roku w dystrykcie Brahmanbaria na wschodzie kraju wybuchły protesty wywołane publikacją w mediach społecznościowych fotomontażu, który przedstawiał hinduistycznego boga Śiwę w sanktuarium Al-Kaba w Mekce, zawierającym Czarny Kamień, który stanowi dla muzułmanów największą świętość.

Od publikacji zdjęcia w Bangladeszu zdewastowano około 200 świątyń, domów i firm należących do wyznawców hinduizmu, a policja aresztowało 78 muzułmanów podejrzanych o dopuszczenie się tych aktów wandalizmu oraz hindusa podejrzanego o opublikowanie kontrowersyjnego wizerunku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl