Tomasz Sakiewicz: Gospodarcza historia Polski kształtuje naszą niepodległość

Nie można obchodzić polskiej niepodległości, nie obchodząc historii gospodarczej Polski. To właśnie ona jest elementem walki o polską niepodległość - mówił podczas finałowej  gali plebiscytu "Firma 100-lecia Niepodległości" Tomasz Sakiewicz. - Jest taka gazeta, taki tytuł, który to wszystko od początku dokumentował. Nazywa się "Gazeta Polska"!

Tomasz Sakiewicz
foto: Lidia Lemaniak

Szanowni Państwo bardzo dziękuję, że przyszliście w ten listopadowy wieczór. Pierwsza ważna dla Was informacja - uczestniczycie już w obchodach 100-lecia niepodległości

- powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz na gali finałowej plebiscytu "Firma 100-lecia Niepodległości".

Plebiscyt Firma 100-lecia Niepodległości miał przypomnieć, że współcześnie działające polskie firmy mają podstawy, aby odwoływać się do tradycji tysięcy dużych, mniejszych i całkiem małych przedsiębiorstw działających w okresie pierwszych 20 lat Niepodległości.

Do udziału w plebiscycie zgłoszone zostały nie tylko największe przedsiębiorstwa, ale także te najmniejsze, często działające lokalnie. Spośród nich Kapituła nagrody zdecydowała się na wytypowanie stu firm, na które czytelnicy mogli oddać swoje głosy.

Jak wykazywał podczas swojego wystąpienia Tomasz Sakiewicz, "nie można obchodzić polskiej niepodległości, nie obchodząc historii gospodarczej Polski".

A tę, dodał, próbuje się opisywać "tylko jako zrywy, czy też może wielką kulturę".

To wszystko jest prawda, ale historia gospodarcza Polski to jest element walki o polską niepodległość

- podkreślił, zaznaczając zarazem, że "jest taka gazeta, taki tytuł, który to wszystko od początku dokumentował".

Nazywa się "Gazeta Polska"!

Przed wystąpieniem Sakiewicza głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który właśnie tej gazecie pogratulował "ciągłości, dbałości o Polskę, tego, że staracie się zawsze, żeby interes Polski był na pierwszym miejscu".

Został również odczytany list prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. [polecam"http://niezalezna.pl/244262-wyjatkowy-list-jaroslawa-kaczynskiego-do-uczestnikow-gali-firma-100-lecia-niepodleglosci] Lider rządzącej partii pogratulował "Gazecie Polskiej" cennej inicjatywy i podkreślił, jak ważny był wysiłek przodków, odbudowujących naszą Ojczyznę.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Sakiewicz #Firma 100-lecia Niepodległości #plebiscyt #gala

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo