Pobicie nowohuckiego rapera. Wyrok 19 listopada

Wyrok / pixabay.com/Daniel_B_photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

19 listopada przed Sądem Okręgowym w Krakowie zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia nowohuckiego rapera Tomasza J., ps. "Papuga", do którego doszło w 2013 r. Prokurator wniósł dziś o uznanie oskarżonych winnymi i żądał dla trzech z nich ośmiu lat więzienia, a dla jednego - czterech i pół roku.

W mowie końcowej prokurator zażądał także zasądzenia od każdego z oskarżonych po 25 tys. zł dla każdego z oskarżycieli posiłkowych jako zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Oskarżyciele posiłkowi – rodzice i siostra Tomasz J. – domagali się wymierzenia jak najsurowszych kar i wypłaty zadośćuczynienia.

Oskarżeni: Paweł Ch., Tomasz L., Artur L. i Paweł K. przeprosili bliskich ofiary. Obrońcy dwóch z nich, Pawła Ch. i Tomasza L., wnieśli o ich uniewinnienie.

Do bójki, w wyniku której zginął Tomasz J., a dwaj inni mężczyźni odnieśli obrażenia, doszło 14 marca 2013 roku na os. Szkolnym. Mimo szybko podjętej reanimacji – najpierw przez policjanta, a później przez ratownika medycznego – 20-letni raper zmarł. Miał co najmniej kilka ran ciętych zadanych ostrym przedmiotem.

Prokuratura zarzuciła czterem mężczyznom udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, a trzem z nich dodatkowo użycie niebezpiecznych narzędzi – noża lub maczet, którymi zadano ciosy.

Z zeznań, jakie Paweł Ch. złożył w trakcie śledztwa, wynikało, że w dniu zabójstwa był z dwiema dziewczynami w barze. Tam został pobity, skopano też jego samochód. Jak tłumaczył, chciał później razem z kolegami wziąć odwet na napastnikach, za upokorzenie, jakie spotkało go przy kobietach. Tuż po zdarzeniu Paweł Ch. wyjechał do USA, gdzie został zatrzymany i deportowany do Polski.

W ustaleniu sprawców śledczym pomogły m.in. badania DNA ze śladów biologicznych pobranych z paska zegarka rapera i ekspertyza sylwetek uchwyconych przez kamery monitoringu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sukces klubów „GP” w USA

zdjęcie ilustracyjne / Sam Howzit CC BY 2.0

  

Dzięki współpracy środowisk polonijnych oraz Klubów „Gazety polskiej” w ramach programu Paszport do Polski w nowojorskim okręgu konsularnym zarejestrowało się na wybory do Europarlamentu dużo więcej osób niż 5 lat temu – taką informację otrzymała redakcja portalu niezalezna.pl zza oceanu.

Największy liczebny wzrost widoczny jest na Brooklynie. Do 23 maja zarejestrowało się trzykrotnie więcej osób - 1858 - w stosunku do 650 w roku 2014. Około cztery razy więcej wyborców zarejestrowało się w Passaic 1211 vs 321 (2104 r.) oraz w New Britain 528 vs 124 (2014 r.). Także dwukrotny wzrost odnotowano w Konsulacie na Manhattanie 1078 vs 536 (2014 r.) oraz w Waszyngtonie - 437 vs 214 (2014 r.).

Lepsze wyniki zarejestrowano także w Chicago. Parafia Św. Ferdynanda - ponad 1580 vs 1034 (2014 r.), Parafia Św. Konstancji - ponad 1750 vs 893 (2014 r.). Dom Podhalan - ponad 1200 vs 489 (2014 r.). W Los Angeles - ponad 490 vs 274 (2014 r.). W nowym obwodzie w Lombard co najmniej 695 osób. W Bostonie kolejne 300 osób. 

Łącznie do czwartku 23 maja było zarejestrowanych powyżej 12,2 tys. osób we wszystkich obwodach w USA vs 4837 w roku 2014.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl