Tusk zamiast zeznawać, zaczął wygłaszać opinie. Szybko sprowadzono go na ziemię

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

Po przerwie Donalda Tuska zaczął przesłuchiwać Bartosz Kownacki, poseł PiS. Były premier zamiast odpowiadać na pytania, zaczął jednak wygłaszać własne opinie. Polityk Prawa i Sprawiedliwości szybko jednak sprowadził na ziemię Tuska.

Mam nadzieję, że po przerwie będzie lepiej z pamięcią – zwrócił się do Tuska Kownacki.

I zaczął pytać o rozmowę Tuska z Belką.

Kiedy świadek, o ile pamięta, rozmawiał z prof. Belką o sprawie Amber Gold lub był przez niego informowany o sprawie – pytał poseł PiS.

Ja dzisiaj nie rozróżnię, co jest moją pamięcią pierwotną, a tym, jak to widział premier Belka. Proszę o wyrozumiałość. Nie jestem w stanie oddzielić tego, co jest pamiętam, od tego, co jest moją wiedzą nabytą w ostatnich tygodniach - odpowiada Tusk. Ocenia, że było to prawdopodobnie późną wiosną 2012 r. – mówi Tusk.

Bartosz Kownacki przywołał do porządku byłego premiera mówiąc o tym,  że póki co nie jest członkiem komisji śledczej i powinien odpowiadać na pytania, a nie wygłaszać opinie.

Politycy posprzeczali się też o datę – Tusk jest przekonany, że Marek Belka zeznawał o 2012 r., tymczasem Kownacki mówi o październiku lub grudniu 2011 r.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Moskwa: ponad tysiąc zarażonych

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/designerpoint

  

W Moskwie odnotowano ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Ocenił, że sytuacja "przeszła w nową fazę". Dzień wcześniej przypadków zachorowań w Moskwie było ponad 800.

"Sytuacja związana z rozprzestrzenieniem się koronawirusa przeszła w nową fazę. Odnotowano już ponad tysiąc przypadków choroby w Moskwie"

- napisał Sobianin na swojej stronie internetowej.

Mer Moskwy ocenił przestrzeganie w mieście zaleceń władz, które od początku weekendu zarządziły dni wolne od pracy w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii. "Za wcześnie jest, by na podstawie pierwszego dnia wyciągać ostateczne wnioski, ale ogółem mechanizm dystansu społecznego zaczął działać" - napisał Sobianin. Podziękował mieszkańcom Moskwy za to, że większość z nich "posłuchała zaleceń władz i pozostała w domu".

Jak poinformował, w sobotę w Moskwie zamkniętych było 14,9 tys. placówek żywienia zbiorowego i ponad 40 tys. sklepów. Liczba ludzi w metrze zmniejszyła się trzykrotnie w porównaniu ze zwykłą sobotą, dwa razy mniej pasażerów niż normalnie jeździło transportem naziemnym. Powołując się na dane z telefonów komórkowych, mer wskazał, że dwie trzecie abonentów w wieku powyżej 65 lat nie wychodzi z domu, jednak ok. 20 proc. osób w tym wieku wybrało się na dalsze wyprawy.

Sobianin opublikował także zdjęcie z jednego z parków, gdzie widać idące grupy ludzi i zauważył, że w sobotę "wesołe kompanie" urządzały grilla na świeżym powietrzu.

Zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie odległości 2 metrów między sobą. Wskazał na przykład - jak to ujął - "nieszczęsnych miast włoskich i hiszpańskich" i poprosił, by przez kolejny tydzień pozostawać w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts