Donald Tusk przyjechał zrobić show! Te słowa tylko to potwierdzają

Donald Tusk / twitter.com/KancelariaSejmu

  

Amber Gold oszukała niemal 19 tys. klientów, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Dziś przed komisją śledczą ds. wyjaśnienia tej afery zeznaje Donald Tusk. Podjęto temat pracy instytucji państwowych w tamtym czasie. Donald Tusk pokazał w jakim celu przyjechał dziś do Warszawy.

W sprawie Amber Gold było dużo cierpienia. Najpierw strach, potem rozpacz, jeszcze później straszny wstyd, że tak się dali podejść i w końcu ogromny żal,  że żadna państwowa instytucja nie powstrzymała Amber Gold przed tak bezczelnym oszustwem – mówiła Małgorzata Wassermann cytując tekst z „Newsweeka”.

Co na to Donald Tusk? Zrobił show.

– Jeszcze raz muszę zaprotestować przeciwko sformułowaniom, z których by wynikało, że instytucje do tego powołane nie ostrzegły potencjalnych inwestorów przed inwestycją w Amber Gold. (…) To, że potencjalni inwestorzy nie odnotowali, albo zlekceważyli to ostrzeżenie jest odrębną sprawą. To, że umożliwiono kontunuowanie tego procederu, ponieważ przede wszystkim grupa prokuratorów zadziałała albo ze złą wolą, albo z jakąś dramatyczną opieszałością, to jest stwierdzone i dość oczywiste – zaczął.

To potwierdzili także państwo, ja się bardzo cieszę, że pani poseł potwierdziła to teraz przed kamerami, że prokuratorzy, którzy doczekali się awansu od pani kolegi Zbigniewa Ziobro, zostali źle ocenieni tutaj w kontekście Amber Gold. Mam nadzieje, że to wszyscy usłyszeli, na czele z pani kolegą ministrem Ziobro

– powiedział z uśmiechem na ustach Tusk.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii

/ babtiste heschung

  

Przedterminowe wybory do Izby Gmin rozpoczęły się dzisiaj rano w Wielkiej Brytanii. Od ich wyniku zależy nie tylko, kto będzie rządził Zjednoczonym Królestwem przez najbliższe pięć lat, ale także czy i kiedy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej.

Faworytem wyborów jest rządząca od 2010 roku Partia Konserwatywna. W ostatnich sondażach miała ona od 5 do 12 punktów przewagi nad Partią Pracy, co najprawdopodobniej da jej samodzielną większość w Izbie Gmin, której w poprzedniej kadencji nie miała.

Premier Boris Johnson zapowiada, że jeśli konserwatyści zdobędą większość, Wielka Brytania wyjdzie z UE w obecnie obowiązującym terminie, czyli 31 stycznia 2020 roku. Tak naprawdę nie zakończy to jednak procesu brexitu, bo Londyn i Bruksela będą musiały jeszcze wynegocjować umowę o przyszłych relacjach handlowych.

Opozycyjna Partia Pracy chce w przypadku zwycięstwa renegocjować porozumienie z UE, tak aby Wielka Brytania pozostała w unii celnej z UE, a następnie poddać je pod referendum. Z kolei Liberalni Demokraci mówili, że w przypadku zwycięstwa natychmiast wycofają wniosek o wyjście z UE.

Obok brexitu, drugim najważniejszym tematem w kampanii był stan publicznej opieki zdrowotnej NHS. W szczególności debatę na ten temat próbowali prowadzić laburzyści, którzy oskarżali Johnsona, że zamierza sprywatyzować NHS oraz że jest to temat rozmów handlowych z USA. Wszystkie partie zapowiadały znaczące dofinansowanie NHS.

Wybory potrwają do godz. 23:00 czasu polskiego. Po ich zakończeniu podane zostaną wyniki sondażowe, zaś dokładne rezultaty z poszczególnych okręgów będą spływać w nocy z czwartku na piątek. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu zapowiedziano na wtorek 17 grudnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl