Kolejny poligon czołgistów

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/5_651.html

  

W ostatnich dniach na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu przeprowadzono zajęcia zintegrowane batalionu czołgów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (15. GBZ).

W ramach zajęć zintegrowanych batalionu czołgów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej doskonalono m.in. działanie załóg podczas prowadzenia działań taktycznych.

Przeprowadzono także warsztaty w celu podtrzymania sprawności operacyjno- taktycznej organu dowodzenia oraz rozwinięto stanowisko dowodzenia batalionu czołgów (bcz). Żołnierze kompani logistycznej doskonalili umiejętności prowadząc zabezpieczenie materiałowo-techniczne działań bojowych swojego batalionu - podaje oficjalny portal giżyckiej brygady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dulkiewicz dziękuje za godną postawę

/ By Rudolf H. Boettcher - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71093575

  

"Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień!" – napisała Aleksandra Dulkiewicz pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Aleksandra Dulkiewicz zamieściła wpis na swoim profilu w jednym z serwisów społecznościowych.

Dzisiejsze słońce niesie nadzieję, nie smućmy się, uśmiechnijmy się do siebie! Wierzę, że dobry Pan Bóg, a obok niego w pobliżu nasz prezydent Paweł Adamowicz też się uśmiechają... Kochane gdańszczanki i gdańszczanie, dziękuję Wam za godną postawę, wzajemną życzliwość i uśmiech przez ten ostatni tydzień!

 – napisała.

Przypomniała również fragment swojego przemówienia, jakie wygłosiła w sobotę w Bazylice Mariackiej w trakcie pogrzebu Pawła Adamowicza.

Róbmy wszystko, żeby być taką wspólnotą, o jakiej marzył nasz prezydent. Bądźmy otwarci, gościnni, szanujmy tych, którzy myślą inaczej, przekonujmy się siłą argumentów, a nie argumentami siły, bądźmy solidarni na co dzień, nie tylko od święta. Żyjmy lepiej ze sobą i dla siebie. 

W ubiegłą niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Wczoraj w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl