Ktoś liczył na empatię Tuska? No to się przeliczył… Skandaliczna odpowiedź nt. ofiar Amber Gold

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

– Jakby pani mogła zaniechać już pytań o moje samopoczucie, bo czuję się lekko skrępowany. Nie jestem tu z wizytą u lekarza, a przed komisją śledczą – w ten sposób Donald Tusk odpowiedział na pytanie Małgorzaty Wassemann, która zapytała o to, jak czuje się dzisiaj, patrząc w oczy tych ludzi, którzy stracili w Amber Gold majątki.

Tuż po godz. 10:00 rozpoczęło się przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Jak pan się czuje dzisiaj, patrząc w oczy tych ludzi, którzy stracili?  – pytała Małgorzata Wassemannn, mając na myśli ludzi, którzy w aferze Amber Gold utracili majątki.

Jeśli ktoś liczył na empatię Tuska to bardzo się przeliczył.

Jakby pani mogła zaniechać już pytań o moje samopoczucie, bo czuję się lekko skrępowany. Nie jestem tu z wizytą u lekarza, a przed komisją śledczą – odpowiedział arogancko były premier.

I dodał, iż "wydaje się, że ta odpowiedź wskazuje wyraźnie na to, że osoby odpowiedzialne w ABW za zagrożenie terrorystyczne oceniły".

To jest moja interpretacja, bo jak się pani domyśla, premier nie zajmuje się tego typu decyzjami na tym poziomie – ale zdrowy rozsądek podpowiada, że prawdopodobnie osoby, która w ABW odpowiadają za zagrożenie terrorystyczne, w tym konkretnym przypadku nie dostrzegły zagrożenia terrorystycznemu. Wydaje się, ze temu przedsięwzięciu jakim było Amber Gold i OLT Express można przypisać prawie wszystkie złe cechy, ale akurat zagrożenie terrorystyczne jest ostatnim, jakie przyszło mi do głowy – dodał.

Równie arogancko odniósł się do tego mec. Giertych, pełnomocnik Tuska, który cały czas jest aktywny na Twitterze:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl