Ktoś liczył na empatię Tuska? No to się przeliczył… Skandaliczna odpowiedź nt. ofiar Amber Gold

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

– Jakby pani mogła zaniechać już pytań o moje samopoczucie, bo czuję się lekko skrępowany. Nie jestem tu z wizytą u lekarza, a przed komisją śledczą – w ten sposób Donald Tusk odpowiedział na pytanie Małgorzaty Wassemann, która zapytała o to, jak czuje się dzisiaj, patrząc w oczy tych ludzi, którzy stracili w Amber Gold majątki.

Tuż po godz. 10:00 rozpoczęło się przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Jak pan się czuje dzisiaj, patrząc w oczy tych ludzi, którzy stracili?  – pytała Małgorzata Wassemannn, mając na myśli ludzi, którzy w aferze Amber Gold utracili majątki.

Jeśli ktoś liczył na empatię Tuska to bardzo się przeliczył.

Jakby pani mogła zaniechać już pytań o moje samopoczucie, bo czuję się lekko skrępowany. Nie jestem tu z wizytą u lekarza, a przed komisją śledczą – odpowiedział arogancko były premier.

I dodał, iż "wydaje się, że ta odpowiedź wskazuje wyraźnie na to, że osoby odpowiedzialne w ABW za zagrożenie terrorystyczne oceniły".

To jest moja interpretacja, bo jak się pani domyśla, premier nie zajmuje się tego typu decyzjami na tym poziomie – ale zdrowy rozsądek podpowiada, że prawdopodobnie osoby, która w ABW odpowiadają za zagrożenie terrorystyczne, w tym konkretnym przypadku nie dostrzegły zagrożenia terrorystycznemu. Wydaje się, ze temu przedsięwzięciu jakim było Amber Gold i OLT Express można przypisać prawie wszystkie złe cechy, ale akurat zagrożenie terrorystyczne jest ostatnim, jakie przyszło mi do głowy – dodał.

Równie arogancko odniósł się do tego mec. Giertych, pełnomocnik Tuska, który cały czas jest aktywny na Twitterze:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzydniowa żałoba w Egipcie

zdjęcie ilustracyjne / Presidenza della Repubblica

  

Po śmierci dziś byłego autokratycznego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka władze tego kraju ogłosiły trzydniową żałobę narodową, począwszy od środy. Hołd zmarłemu oddali premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.

Netanjahu wyraził uznanie dla Mubaraka za działania na rzecz pokoju i bezpieczeństwa, a Abbas - za jego zaangażowanie w sprawę palestyńską.

- W imieniu obywateli Izraela i izraelskiego rządu chciałbym wyrazić głęboki żal z powodu śmierci prezydenta Hosniego Mubaraka. Prezydent Mubarak, mój osobisty przyjaciel, był przywódcą, który doprowadził swój lud do pokoju i bezpieczeństwa, (który doprowadził )do pokoju z Izraelem - oświadczył Netanjahu. - Spotkałem go kilka razy, byłem pod wrażeniem jego zaangażowania (w sprawę pokoju) (...) - zaznaczył.

Abbas „z ogromnym smutkiem” przyjął wiadomość o śmierci Mubaraka i wyraził uznanie za jego „zaangażowanie dla dobra narodu palestyńskiego, by mógł określić swe prawa do wolności i niezależności”. Egipt za rządów Mubaraka odgrywał rolę mediatora w czasach silnych napięć między Palestyńczykami i Izraelczykami - przypomniało w komunikacie biuro palestyńskiego przywódcy.

Egipt był pierwszym krajem arabskim, który w 1979 roku podpisał układ pokojowy z Izraelem. Wybrany w 1981 r. na prezydenta Mubarak utrzymywał to porozumienie z państwem żydowskim oraz relacje z wieloma przywódcami izraelskimi przez cały okres swych rządów do 2011 r., kiedy złożył urząd w następstwie masowych protestów w kraju. Protesty wybuchły na fali arabskiej wiosny, czyli fali wystąpień społecznych i konfliktów, które w tym czasie przetoczyły się przez kraje Afryki Północnej.

Jak poinformowała rodzina zmarłego, 91-letni Mubarak zmarł dziś w szpitalu wojskowym w Kairze po leczeniu na oddziale intensywnej terapii w następstwie operacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts