PO ustanawia Dzień Pracownika Ochrony

Politycy Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt uchwały w sprawie ustanowienia 22 sierpnia dniem Pracownika Ochrony.

Politycy Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt uchwały w sprawie ustanowienia 22 sierpnia dniem Pracownika Ochrony. W rozmowie z portalem Niezależna.pl poseł Tomasz Kaczmarek stwierdza, że jest to skandaliczny pomysł.

Portal Niezależna.pl dotarł to treści uchwały przygotowanej przez polityków PO, która ma być przedmiotem dyskusji podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

- Państwo, doceniając rolę prywatnej ochrony w Polsce przekazuje część swoich zadań ze sfery bezpieczeństwa publicznego firmom komercyjnym. Proces ten trwa i obejmuje coraz więcej obszarów. Prywatny sektor ochrony wielokrotnie zdał egzamin stosując efektywniejsze i tańsze systemy ochrony. Realizacja wszystkich powierzonych zadań jest możliwa dzięki dobrej i odpowiedzialnej pracy pracowników ochrony fizycznej - tych z licencjami i tych bez licencji. Ta ogromna rzesza ludzi, która na co dzień dba o bezpieczeństwo osób i mienia, wielokrotnie naraża własne zdrowie i życie - zasługuje na wyróżnienie – czytamy w projekcie uchwały, który zgłosili wczoraj posłowie PO.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl pomysł Platformy Obywatelskiej krytykuje poseł PiS Tomasz Kaczmarek.

- Pomysł PO dotyczący ustanowienia Dnia Pracownika Ochrony jest skandaliczny. Idąc w tym kierunku, jeśli ustanawiamy dzień prywatnych pracowników, pozostali obywatele także pracujący w prywatnych firmach powinni mieć możliwość takiego wyróżnienia. W przypadku pomysłu ustanowienia Dnia Pracownika Ochrony należy pamiętać o tym, że większość z firm ochroniarskich powstała na bazie byłych służb PRL. To skandaliczne, żeby tych ludzi teraz wyróżniać. Co więcej, działalność firm ochroniarskich i ich funkcjonowanie bardzo często styka się ze światem przestępczym. Biorąc pod uwagę to, co działo się przy likwidacji KDT w Warszawie i mając na względzie rażące łamanie prawa, którego dopuścili się pracownicy firmy ochroniarskiej nie mogę się zgodzić na wyróżnianie ich poprzez ustanawianie Dnia Pracownika Ochrony. Warto także pamiętać, że ludzie pracujący w tego typu firmach bardzo często są upokarzani, pracują ponad swoje siły za niewielkie pieniądze. Podkreślam, pomysł dotyczący ustanowienia Dnia Pracownika Ochrony jest skandaliczny – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl poseł Tomasz Kaczmarek.

 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo