„Dlaczego Cichocki wprowadził w błąd Polaków?” – pyta komisja. Tusk powołuje się na... „nieścisłość”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

– Z dokumentów wynika, że ABW prowadziła już czynności w 2011 r. mówiące o tym, że może chodzić o zalegalizowania środków z nieznanych źródeł OLT Express i Amber Gold. Dlaczego Cichocki wprowadził w błąd Polaków? – pytał Donalda Tuska Jarosław Krajewski.

Tuż po godzinie 10:00 rozpoczęło się przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold.

Wiedza, którą dziś dysponuję jest syntezą tego, co pamiętam z tamtych czasów, ale też cząstkowej obserwacji np. prac komisji. Poleganie na pamięci sprzed 6 lat może być nieprecyzyjne i niedokładne. Zdaje sobie sprawę z tego, co wynika ze składania fałszywych zeznań. Długość moich odpowiedzi będzie zależała od moich umiejętności intelektualnych, czasem będą to krótkie odpowiedzi – oświadczył Tusk.

Jarosław Krajewski (PiS), wiceszef komisji przypomniał o tym, co w Sejmie mówił Cichocki 30.08.2012 r. o czynnościach, jakie ABW prowadziła od marca 2012 r. 


Z dokumentów wynika, że ABW prowadziła już czynności w 2011 r. mówiące o tym, że może chodzić o zalegalizowania środków z nieznanych źródeł OLT Express i Amber Gold. Dlaczego Cichocki wprowadził w błąd Polaków? – pytał Krajewski pokazując na dokumenty.

Wydaje mi się, że jest pan nieprecyzyjny w swoim pytaniu. Jeśli dobrze zrozumiałem to Cichocki mówił o OLT. Jest to w najlepszym wypadku nieścisłość. (...) Tak jak wtedy, tak i dzisiaj nie mam wglądu do tajnych dokumentów jakichkolwiek służb. Nie będę komentował publicznie operacji ABW. Nie posiadałem żadnej wiedzy o czynnościach operacyjnych ABW – odpowiedział Tusk.

Na pytanie Małgorzaty Wassermann o to, kiedy i jaka służba przekazała mu informacje o Amber Gold i OLT, Tusk odpowiedział:

Poprzez ministra Cichockiego i Arabskiego – koniec maja początek czerwca 2012 r., kiedy zapoznano mnie z notatką ABW. Poinformował mnie tylko, że wpłynęła taka notatka, że jest podejrzenie piramidy finansowej, z notatki wynikało, że nie jest potrzebna natychmiastowa reakcja premiera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Iran: Już ponad 3 tys. ofiar Covid-19

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/chiplanay/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Iranie wzrosła do 3036 - poinformował w środę resort zdrowia tego kraju. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 138 osób.

W sumie w Iranie zakażone koronawirusem zostały 47 593 osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts