"Inka" z własną ławką w Krakowie

Franciszkanie zaprezentowali w niedzielę dwie ławki na skwerze przy ul. Franciszkańskiej, naprzeciw okna papieskiego w Krakowie – jeden obiekt jest dedykowany Janowi Pawłowi II, drugi Danucie Siedzikównie "Ince".

Ławka poświęcona "Ince"
fot. mat.pras./www.facebook.com/ofmconv

Na ławce dedykowanej papieżowi Polakowi jest napis: "Szukałem was, a teraz przyszliście do mnie", a na tej poświęconej sanitariuszce AK Danucie Siedzikównie "Ince" – "Zachowałam się jak trzeba". 

Jak wyjaśnił gwardian klasztoru o. Piotr Bielenin, data odsłonięcia nie jest przypadkowa. W niedzielę 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona Karola Wojtyły, który jako biskup krakowski często modlił się w bazylice Franciszkanów, a jako papież przemawiał z okna na Franciszkańskiej.

Na tydzień przed świętem odzyskania niepodległości chcemy wspomnieć też jedną z postaci, które za wolność Ojczyzny oddały swoje życie, Danutę Siedzikównę

– powiedział gwardian.

We wrześniu franciszkanie na skwerze przy bazylice odsłonili ławkę dedykowaną papieżowi Franciszkowi, w planach mają jeszcze postawienie ławki upamiętniającej Benedykta XVI.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Inka #Jan Paweł II #ławka #Kraków #franciszkanie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo