Glamowski nowym prezydentem Grudziądza

Ratusz w Grudziądzu / By Łukasz Dąbrowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37067110

  

Jak wynika z przedstawionych przez portal grudziadz365.pl cząstkowych wyników II tury wyborów na prezydenta Grudziądza zostanie nim Maciej Glamowski z Koalicji Obywatelskiej. Jego kontrkandydatem był Andrzej Guzowski startujący jako kandydat komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Poparcie na poziomie nieco ponad 60 proc. dla Glamowskiego potwierdza również Radio PiK. Guzowski pogratulował kontrkandydatowi zwycięstwa. 

Będzie to pierwsza kadencja Glamowskiego, który wcześniej był miejskim radnym. Na fotelu włodarza miasta zastąpi Roberta Malinowskiego, który nie startował po raz kolejny na urząd prezydenta.


W I turze zwyciężył  Maciej Glamowski, uzyskując 46,4 proc. Na Glamowskiego zagłosowało 15 tys. 412 osób. Guzowski zdobył poparcie 9779 wyborców, czyli 29,4 proc. tych, którzy wzięli udział w głosowaniu - poinformowała PAP Miejska Komisja Wyborcza.

Trzeci wynik uzyskał wiceprezydent miasta Marek Sikora (KWW Marka Sikory Łączy nas Grudziądz) - 10,5 proc., czwarty - Zenon Różycki - 9,8 proc. (KWW Zenon Różycki - Forum Rozwoju Grudziądza), a piąty - kandydatka Kukiz'15 Joanna Wiśniewska z wynikiem 3,9 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiopik.pl, grudziadz365.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja deportuje niefrasobliwych cudzoziemców

/ geralt

  

W Moskwie w trakcie patroli w miejscach, gdzie przebywają obywatele Chin i ci Rosjanie, którzy przybyli z Chin, ujawniono, że 88 osób naruszyło rygory izolacji obowiązujące z powodu koronawirusa. Cudzoziemcy, którzy naruszyli reżim podlegają deportacji - podały władze.

"Ujawniono 88 osób, które naruszyły reżim izolacji. Obywatele obcych państw będący wśród nich podlegają deportacji"

- powiedziała zastępczyni mera Moskwy ds. rozwoju socjalnego Anastasija Rakowa.

Przedstawicielka merostwa poinformowała, że na lotniskach w Moskwie, w związku z koronawirusem, nasilone zostaną kontrole medyczne pasażerów przylatujących z Korei Południowej i Iranu. Wszyscy oni będą musieli pozostawić swoje dane i poinformować o celu i dalszym miejscu pobytu.

Osobom przybywającym z Włoch medycy będą mierzyć temperaturę i również one - w celu dalszej kontroli - będą musiały pozostawić swoje dane. Nadal szczególnie obserwowani będą podróżni, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni byli w Chinach. W dalszym ciągu prowadzony jest również monitoring wśród obywateli ChRL, przebywających w moskiewskich hotelach i akademikach i wśród chińskich studentów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przybyli z ojczyzny.

Niezależna "Nowaja Gazieta" ujawniła niedawno list, w którym przedstawiciele ambasady Chin wyrażali zaniepokojenie z powodu działań, mających służyć profilaktyce infekcji koronawirusa. Dyplomaci ocenili jako dyskryminacyjne kontrolowanie obywateli Chin w moskiewskich środkach transportu i miejscach publicznych. Ostrzegli, że może to popsuć atmosferę życzliwości w stosunkach rosyjsko-chińskich. W odpowiedzi mer Moskwy Siergiej Sobianin zapewnił, że działania te nie są dyskryminacją i są stosowane wyłącznie w celu ochrony zdrowia mieszkańców Moskwy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts