Glamowski nowym prezydentem Grudziądza

Ratusz w Grudziądzu / By Łukasz Dąbrowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37067110

  

Jak wynika z przedstawionych przez portal grudziadz365.pl cząstkowych wyników II tury wyborów na prezydenta Grudziądza zostanie nim Maciej Glamowski z Koalicji Obywatelskiej. Jego kontrkandydatem był Andrzej Guzowski startujący jako kandydat komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Poparcie na poziomie nieco ponad 60 proc. dla Glamowskiego potwierdza również Radio PiK. Guzowski pogratulował kontrkandydatowi zwycięstwa. 

Będzie to pierwsza kadencja Glamowskiego, który wcześniej był miejskim radnym. Na fotelu włodarza miasta zastąpi Roberta Malinowskiego, który nie startował po raz kolejny na urząd prezydenta.


W I turze zwyciężył  Maciej Glamowski, uzyskując 46,4 proc. Na Glamowskiego zagłosowało 15 tys. 412 osób. Guzowski zdobył poparcie 9779 wyborców, czyli 29,4 proc. tych, którzy wzięli udział w głosowaniu - poinformowała PAP Miejska Komisja Wyborcza.

Trzeci wynik uzyskał wiceprezydent miasta Marek Sikora (KWW Marka Sikory Łączy nas Grudziądz) - 10,5 proc., czwarty - Zenon Różycki - 9,8 proc. (KWW Zenon Różycki - Forum Rozwoju Grudziądza), a piąty - kandydatka Kukiz'15 Joanna Wiśniewska z wynikiem 3,9 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiopik.pl, grudziadz365.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump pomoże Sri Lance

Donald Trump, / Official White House Photo by Shealah Craighead

  

Prezydent USA Donald Trump w rozmowie telefonicznej z premierem Sri Lanki Ranilem Wickremesinghe obiecał pomoc w "pociągnięciu do odpowiedzialności" sprawców niedzielnych ataków, w których zginęło 290 osób - podał Biały Dom.

Amerykański prezydent złożył również premierowi kondolencje w związku atakami.

Trump i szef lankijskiego rządu potwierdzili swą determinację w walce ze światowym terroryzmem - powiedział zastępca rzecznika prasowego Białego Domu Hogan Gidley.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Najnowszy, choć nie ostateczny, oficjalny bilans ofiar ataków na Sri Lance w Niedzielę Wielkanocną to 290 zabitych i ok. 500 rannych.

Minister ds. rozwoju turystyki John Amaratunga przekazał, że w atakach zginęło 39 obcokrajowców, a 28 odniosło obrażenia. Na razie nie ma pełnych informacji na temat ich narodowości. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w niedzielę, że wśród zabitych jest "kilku Amerykanów".

Według ministra zdrowia Sri Lanki Rajithy Senaratne za niedzielne ataki na kościoły i hotele odpowiada radykalna lokalna islamska organizacja o nazwie National Thowheeth Jama'ath (NTJ). Minister dodał, że ataki zostały przeprowadzone z pomocą międzynarodowej sieci terrorystycznej, nie sprecyzował jednak, jakie organizacje mogą być zamieszane.

Policja poinformowała o zatrzymaniu w związku z zamachami 24 osób.

W związku z atakami - największymi na Sri Lance od zakończenia wojny domowej w 2009 roku - władze ogłosiły wprowadzenie o północy stanu wyjątkowego w całym kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl