Druga kadencja Sobolewskiego

Ratusz w Myśliborzu / By Kapitel - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15685807

  

Jak podaje Radio Szczecin, Piotr Sobolewski może spokojnie szykować się do kolejnej kadencji w fotelu burmistrza Myśliborza. Ubiegający się o reelekcję włodarz miasta dość pewnie pokonał kontrkandydata z SLD, Zygmunta Siarkiewicza.

Jak podaje Radio Szczecin, Sobolewski uzyskał około 4200 głosów, co oznacza poparcie na poziomie ok. 60 proc. Jego kontrkandydatem w drugiej turze był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej Zygmunt Siarkiewicz.

To druga kadencja Piotra Sobolewskiego, startującego z komitetu S.O.S dla Ziemi Myśliborskiej. 

- Cieszę się bardzo, że to my, myśliborzanie, potrafimy zmienić to miasto na lepsze. I że dano mi szansę kontynuacji i dokończenia tej misji, która rozpoczęła się w mijającej kadencji

- powiedział Radiu Szczecin bezpartyjny burmistrz miasta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjski szpieg dostał 12 lat

zdjęcie ilustracyjne / Jason Morrison CC0

  

Wyrok 12 lat więzienia usłyszał obywatel ukraiński, który w latach 2014-2019 szpiegował dla rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa - poinformowała dziś prokuratura wojskowa centralnego regionu Ukrainy.

Wyrok zapadł w Krzemieńczuku w środkowej części kraju. Skazany to 57-letni mężczyzna, mieszkaniec tego miasta. Kontakt z FSB nawiązał w lipcu 2014 roku podczas pobytu na zaanektowanym przez Rosję Krymie.

- Wypełniał on zadania obcej służby specjalnej (…) wymierzone w suwerenność, integralność terytorialną i obronność Ukrainy

- ogłoszono w komunikacie.

Według prokuratury wojskowej mężczyzna przekazywał FSB informacje o społeczno-politycznej i gospodarczej sytuacji w swoim regionie oraz w całości na Ukrainie. Przekazywał także informacje o osobach zarejestrowanych w wojskowych komendach uzupełnień.

Oskarżony przyznał się do winy.

- 57-letni szpieg został skazany na 12 lat pozbawienia wolności

- przekazała prokuratura.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl