Jak uratować wielkie miasta przed barbarzyńcami? Ks. Wachowiak dziś w "Wywiadzie z chuliganem"

  

Ksiądz Daniel Wachowiak odprawił ostatnio mszę za prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. - W wielkich miastach brak prawdziwych więzi, relacji, wszystko odbywa się na poziomie płytkim, zakładamy maski. W różnych krajach słyszymy o sytuacjach, w których osoba umiera, nie ważne czy w domu starców i na jej pogrzeb nikt z rodziny nie przychodzi. To nie jest sytuacja, która jest owocem cywilizacji chrześcijańskiej czy europejskiej, to owoc myśli barbarzyńskiej – mówi. O tym, jak uratować wielkie miasta w Polsce rozmawiać będzie dziś o 22.15 z Piotrem Lisiewiczem w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Ksiądz Daniel Wachowiak znany jest z głośnych wypowiedzi na twitterze. W dniu tzw. „czarnego protestu” przyszedł do szkoły, w której uczy, w kolorowej koszuli. Kiedy indziej stwierdził, że chciałby „podziękować wszystkim wielkim Polakom szkalowanym przez lata przez Wałęsę. Za trwanie przy Prawdzie”. Do Dominiki Wielowieyskiej napisał w kontekście smoleńskich ekshumacji:  „Gdyby wasze środowisko żyło w czasach Golgoty, Ciało Jezusa byłoby wyrzucone na śmietnik. Na szczęście Nikodem ma dzisiaj godnych następców”.

W tym tygodniu w Poznaniu odprawił mszę za prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Prezydent przyszedł na mszę wraz ze swoją świtą.

-  Pana prezydenta Jaśkowiaka uważam za jedną z owieczek Bożych. Zależy mi na jego zbawieniu i na tym, żeby pokochał Słowo Boże. I żeby zrozumiał, że ono pomaga w rządzeniu miastem także w wymiarze ekonomicznym, gospodarczym czy komunikacyjnym

– mówi.

W „Wywiadzie z chuliganem” mowa będzie o tym, czemu tamę próbuje postawić ksiądz Daniel Wachowiak, czyli utracie przez Polaków własnej tożsamości.

- W XX wieku największą ilość gospodarzy wydała Holandia. Dziś tam są pajęczyny w konfesjonałach. Miotły i wiadra. Gdyby katolicy w Europie Zachodniej mieli poczucie tego kim są, to w zetknięciu z ludźmi innych wyznań i religii byliby tak silnymi wyznawcami Pana Jezusa, że nie dopuściliby do tego, co widzimy obecnie w Europie i w niektórych miejscach naszej Ojczyzny

– mówi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wuhan odcięte od świata z powodu koronawirusa? Władze miasta zawieszą transport publiczny

/ pixabay.com/DarkoStojanovic

  

Władze chińskiego Wuhan chcą, by mieszkańcy nie opuszczali miasta od czwartku do odwołania. Zawieszony zostaje wszelki transport publiczny, którym można wydostać się z aglomeracji. To efekt rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, którego epidemia wybuchła w Wuhan.

Według chińskiej telewizji publicznej w czwartek autobusy, metro, promy i dalekobieżne sieci transportu pasażerskiego zostaną zawieszone od godz. 10 rano czasu lokalnego, a lotnisko i dworce kolejowe będą zamknięte. Chiński rząd zwrócił się do mieszkańców 11-milionowego Wuhan, aby nie opuszczali miasta, chyba że zaistnieją szczególne okoliczności.

W całych Chinach w związku z epidemią koronawirusa panuje stan wzmożonej ostrożności. Chińczycy odwołują wycieczki, noszą maski na twarzach, unikają miejsc publicznych, takich jak kina i centra handlowe, a niektórzy nawet sposobu na poradzenie sobie z wirusem szukają w symulacyjnych grach internetowych lub w filmach opowiadających o katastroficznych epidemiach.

Wuhan jest głównym ośrodkiem przemysłowym i handlowym w środkowych Chinach oraz węzłem transportowym, w którym znajduje się największy w kraju port śródlądowy. Pierwsze przypadki zarażenia się nowym koronawirusem stwierdzono w tym mieście tuż przed Nowym Rokiem. Potem choroba rozprzestrzeniła się na inne wielkie aglomeracje chińskie - Pekin, Szanghaj, Makau, Hongkong.

W środę chińska telewizja publiczna podała, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 17, a potwierdzonych przypadków zarażenia jest 444. Z kolei dziennik "China Daily" poinformował, że zarażone są już 544 osoby. [polecam:https://niezalezna.pl/307282-setki-zakazen-nowym-koronawirusem]

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i USA, a podejrzenie zarażenia pojawiło się w Meksyku. Nadzwyczajne środki ostrożności powzięto na lotniskach w Singapurze, Serbii i Wielkiej Brytanii. Natomiast Komisja Europejska zdecydowała o zwołaniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Zdrowia, złożonego z przedstawicieli państw członkowskich.

Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts